Americké chladničky.sk

Najpodrobnejšie recenzie amerických chladničiek

Slovník pojmov z oblasti chladničiek

Slovník pojmov o amerických chladničkách

1 – 9

6.zmysel

Označuje funkciu, ktorá prispôsobuje výkon kompresora chladničky jej obsadenosti a okolitým podmienkam vďaka zabudovaným senzorom. Pomáha tak ušetriť energiu a predĺžiť životnosť potravín.

A

Active dual cooling

Technológia, ktorá udržuje stabilnú teplotu pomocou rovnomernej distribúcie vlhkého vzduchu podobne, ako systém No frost.

Adapt cool

Umožňuje chladničke prispôsobiť prevádzku zvyklostiam užívateľov napr. zachovaním konštantnej teploty pri častom otváraní dverí. Chladnička tým ušetrí energiu.

Air flow

Ventilačný systém, ktorý rozvádza studený vzduch po celom priestore chladničky kanálom v jej zadnej časti. Prispieva tým k udržaniu stabilnej teploty v jej vnútri a tiež rýchlejšiemu opätovnému schladeniu pri otvorení dverí. Zdokonalenou verziou je technológia Multi flow 360 °.

Air fresh filter

Dokáže filtrovať vzduch v chladničke, ktorý cirkuluje vďaka ventilátoru. Tým odstraňuje nežiadúci zápach v chladničke.

Akumulačná doba

Udáva, po akú dlhú dobu ostanú potraviny v mrazničke, resp. mraziacej časti chladničky zamrazené pri výpadku el. prúdu

Alarm otvorených dverí

Upozorní vás ak zabudnete zavrieť dvere chladničky nadoraz, čo by spôsobilo plýtvanie el. energiou.

Anti fingerprint

Povrchová úprava, vďaka ktorej neostávajú na chladničke odtlačky prstov.

C

Crisp box

Pozri Humidity control.

D

Deodorizér

Odstraňuje pachy v chladničke pomocou aktívneho filtra, cez ktorý ventilátor ženie vzduch.

E

Easy lift

Špeciálny systém políc rozdelených na časti, ktoré môžete nadvihnúť až o 6 cm a urobiť tak miesto napr. pre vyššie fľaše bez toho, aby ste z police vyberali potraviny.

F

Fresh sense

Sníma teplotu vo vnútri chladničky i v jej okolí, pričom tú vnútornú sa snaží udržiavať na konštantnej úrovni, čím prispieva k dlhšej dobe uchovávania potravín.

H

Humidity control

Systém nastavovania vlhkosti v špeciálnej zásuvke na zeleninu a ovocie. Vďaka vyššej vlhkosti ostanú tieto suroviny dlhšie čerstvé a chrumkavé. Označuje sa tiež ako Vit control, prípadne zásuvka Crisp box.

I

Invertor

Kompresor s invertorom nemusí byť, na rozdiel od bežného kompresora v chladničke, spustený na plný výkon. Vďaka invertoru dokáže chladnička jeho výkon regulovať a tým obmedziť spotrebu el. energie.

Ion air

Pozri heslo ionizátor.

Ionizátor

Vďaka ionizácii vzduchu v spolupráci s ventilátorom ničí baktérie v ovzduší v chladničke, čím eliminuje zápach a predlžuje životnosť potravín.

K

Klimatická trieda

Predurčuje chladničku pre použitie v určitom teplotnom rozsahu, detaily nájdete v článku Ako vybrať americkú chladničku.

L

Low frost

Systém zabraňujúci tvorbe námrazy tým, že výparník je umiestnený po obvode vnútorného priestoru a nie na zadnej stene ako pri bežných chladničkách.

M

Mraziaca kapacita, mraziaci výkon, mraziaca trieda

Parametre, ktoré charakterizujú mrazničku, resp. mraziacu časť chladničky. Podrobnosti o nich nájdete v článku Ako vybrať americkú chladničku.

Multi flow 360 °

Rozvádza vzduch do priestoru podobne ako funkcia Air flow, na rozdiel od nej ale využíva až 14 ventilačných otvorov, čo zaručuje ešte stabilnejšiu teplotu. Používa sa v kombinácii s ionizátorom.

N

No frost

Všeobecné označenie pre systém zabraňujúci tvorbe námrazy v chladničke.

S

Smart diagnosis

Dokáže prostredníctvom aplikácie vo vašom smartfóne zabezpečiť diagnostiku chladničky na diaľku. Používa na to záznam zvuku pri jej prevádzke – dokáže tak odhaliť prípadnú poruchu.

Funkcia LG Smart diagnosis na identifikáciu porúch cez mobilnú aplikáciu
Vďaka funkcii Smart diagnosis identifikujete prípadnú poruchu rýchlo a jednoducho

Soft close

Automaticky zatvára dvere chladničky nadoraz a zabráni, aby ste nimi nechtiac netresli a tak poškodili dvere samotné alebo potraviny v nich uložené.

T

Touch control

Umožňuje nastavenie teploty a funkcií chladničky na špeciálnom paneli , ktorý využíva jemný dotyk namiesto tlačidiel.

V

Vit control

Pozri Humidity control.