Americké chladničky.sk

Najpodrobnejšie recenzie amerických chladničiek

Často kladené otázky o amerických chladničkách

Otázky pri výbere americkej chladničky

Prečo sa nazývajú americké?

Americké chladničky nemusia byť vyrobené v USA či Amerike. Svoj názov získali pre svoj pôvod, nakoľko boli a sú súčasťou mnohých amerických domácností s viacerými členmi rodiny, ktorým poskytujú dostatok priestoru na to, aby si v nich každý uskladnil to, čo mu chutí.

Potrebujú napojenie na vodu?

Pre americké chladničky je typickou výbavou zásobník na ľad a na studenú vodu. Z toho dôvodu mnoho modelov disponujúcich touto funkciou musíte napojiť na prívod pitnej vody (vodovov). Ak to z nejakého dôvodu nie je možné vo vašej kuchyni realizovať, môžete si vybrať americkú chladničku bez pripojenia na vodu – tie sú vybavené vstavaným zásobníkom. Môžete si tiež zvoliť model bez výrobníka ľadu.

Majú vysokú spotrebu energie?

Keďže vnútorný priestor amerických chladničiek je väčší než ten v bežných chladničkách, je logické, že chladenie musí byť výkonnejšie. Z toho vyplýva aj vyššia spotreba energie ako majú bežné chladničky. Aj medzi americkými chladničkami však existujú veľmi úsporné modely spadajúce do energetickej triedy A+++, ktoré vám ušetria pri prevádzke nejedno euro. Ich cena je však spravidla vyššia.

Aké sú značky amerických chladničiek?

Americké chladničky majú vo svojej ponuke takmer všetci výrobcovia bielej techniky ako napr. Gorenje, LG, Whirlpool, ETA, Bosch, Beko, Samsung atď.

Kde nájdem servis amerických chladničiek?

So servisom nie je žiadny problém, nakoľko výrobcovia amerických chladničiek majú vo svojej ponuke aj iné výrobky bielej techniky a disponujú sieťami servisných stredísk, ktoré majú na starosti záručný servis.

O koľko je americká chladnička väčšia než bežná?

Bežné kombinované chladničky majú objem max. 370 l. Tie americké začínajú na 385 l a končia niekde na úrovni 660 l, takže sa do nich vôjde takmer dvakrát toľko čerstvých dobrôt, ako do bežnej kombinovanej chladničky.

Pozrieť recenzie amerických chladničiek