Americké chladničky.sk

Najpodrobnejšie recenzie amerických chladničiek

4 veci, na ktoré by ste si mali dať pozor pred kúpou americkej chladničky

Na čo si dať pozor pri výbere americkej chladničky

Americké chladničky pôsobia robustne a majestátne, oproti tým bežným však majú aj niektoré odlišnosti, ktoré by vás mohli po kúpe nepríjemne prekvapiť. Prečítajte si teda fakty, ktoré by ste si mali ujasniť ešte pred kúpou americkej chladničky.

1. máte dostatok priestoru?

Americké chladničky sú obrovské. Niektoré sú dokonca viac než dvakrát širšie oproti bežným kombinovaným chladničkám. V kuchyni by im teda musíte vyhradiť poriadny kus priestoru, nezabúdajte ani na odporúčané rozostupy 2 cm z ľavej a pravej strany a ďalších 5 cm zozadu kvôli cirkulácii vzduchu.

Chladničku by ste taktiež nemali umiestniť do blízkosti zdroja tepla. Tým je napr. radiátor, rúra, varná doska ale tiež slnečné žiarenie – mala by byť teda v tieni.

2. dostanete vôbec chladičku do kuchyne?

Vďaka svojim rozmerom sú americké chladničky veľmi náročné na transport. Ich prenášanie vyžaduje niekedy aj troch silných chlapov. Niektoré modely nemusia prejsť ani cez užšie dvere – ich hĺbka často prekračuje 70 cm.

Nezanedbajte ani ich hmotnosť, ktorá sa pohybuje v rozsahu 75 – 175 kg, z čoho behá mráz po chrbte aj mnohým profesionálnym „sťahovákom“.

Čo sa týka bežného panelákového bytu, tam americkú chladničku pravdepodobne nedostanete. Do bežného osobného výťahu sa nezmestí a na schodisku sa s ňou neotočíte.

3. potrebujete veľký úložný priestor?

Niektoré americké chladničky disponujú takmer 2-násobným objemom oproti bežným modelom – začínajú na cca. 380 l. Z toho ale vyplýva okrem väčších rozmerov tiež vyššia spotreba energie. Na jedného člena domácnosti je odhadovaný objem 70 l chladiaceho priestoru a 25 l mraziaceho.

Zvážte teda, ako často nakupujete, či radi varíte a chcete mať po ruke väčšie množstvo čerstvých surovín. V opačnom prípade budete chladiť prázdny priestor a vyhadzovať peniaze za elektrinu takpovediac von oknom.

4. chce sa vám ten obrovský priestor čistiť?

Takmer dvojnásobný objem znamená aj dvojnásobnú plochu, ktorú budete musieť čistiť. Tá je ešte väčšia v prípade, že je chladnička rozdelená na viac sekcií. Platí to však aj v exteriéri – ak ste niekedy leštili nerezový povrch chladničky, na ktorom „svieti“ každý odtlačok prsta, určite už chápete, prečo tému čistenia spomínam. A teraz si predstavte, že s obrovským povrchom americkej chladničky budete mať dvojnásobok práce.

Pozrieť recenzie amerických chladničiek