Americk├í chladni─Źka Whirlpool WQ9 E1L ÔÇô poh─żad spredu

Recenzia Whirlpool WQ9 E1L ÔÇô ┼ítvordverov├í nerezov├í americk├í chladni─Źka

Krátke zhrnutie

Americk├í chladni─Źka Whirlpool WQ9 E1L nepatr├ş z h─żadiska v├Żbavy vn├║torn├ęho priestoru a funkci├ş medzi naj┼ípi─Źkovej┼íie modely. Mus├şm v┼íak vyzdvihn├║┼ą jej minim├ílnu hlu─Źnos┼ą, obrovsk├Ż vn├║torn├Ż priestor a to v┼íetko navy┼íe za (na pomery americk├Żch chladni─Źiek) priazniv├║ cenu.

Odpor├║─Źam ju do ve─żk├Żch viac─Źlenn├Żch dom├ícnost├ş, kde potrebujete ve─ża chladiaceho a mraziaceho priestoru a nepotrp├şte si pr├şli┼í na najmodernej┼íie funkcie. V─Ćaka tichej prev├ídzke sa hod├ş aj do kuch├Ż┼ł prepojen├Żch s ob├Żva─Źkou.

 • T├║to chladni─Źku v├ím odpor├║─Źam, ak:
 • ┬ám├íte prepojen├║ kuchy┼łu s ob├Żva─Źkou,
 • ┬áh─żad├íte ve─żk├Ż priestor za rozumn├║ cenu.
 • T├║to chladni─Źku v├ím neodpor├║─Źam, ak:
 • ┬ási potrp├şte na mno┼żstvo funkci├ş,
 • ┬áh─żad├íte ─Źo naj├║spornej┼íie spotrebi─Źe.

V├Żhody

 • + neuverite─żne tich├í aj pri plnom v├Żkone
 • + ve─żk├Ż objem
 • + 10-ro─Źn├í z├íruka na kompresor

Nev├Żhody

 • – vy┼í┼íia spotreba energie
 • – chudobnej┼íia v├Żbava z h─żadiska vn├║torn├ęho priestoru i funkci├ş

Hodnotenie WHIRLPOOL WQ9 E1L
Dizajn a vyhotovenie 5 z 5      
Vn├║torn├Ż priestor 3,5 z 5 ┬á┬á┬á┬á┬á
Funkcie 4 z 5      
Hlu─Źnos┼ą a spotreba energie 4 z 5 ┬á┬á┬á┬á┬á
Celkov├ę hodnotenie (aritmetick├Ż priemer) 4,125 z 5 ┬á┬á┬á┬á┬á

WHIRLPOOL WQ9 E1L cena a ─Ćal┼íie parametre v e-shopoch:
Alza.sk Pozrie┼ą na e-shope
Andreashop.sk Pozrie┼ą na e-shope
TPD.sk Pozrie┼ą na e-shope
E-spotrebice.sk Pozrie┼ą na e-shope
Ak sa v├ím v e-shope nezobraz├ş str├ínka s dan├Żm produktom (pr├şstup odmietnut├Ż), produkt nie je dostupn├Ż.

Michal Toma ÔÇô autor recenzie

Recenziu pripravil: Michal Toma
T├║to recenziu som pre v├ís pripravil na z├íklade mojich dlhoro─Źn├Żch sk├║senost├ş s opravami a v├Żrobou elektronick├Żch zariaden├ş a na z├íklade sk├║senost├ş mojich priate─żov, ktor├ş sa zaoberaj├║ servisom elektrospotrebi─Źov.. Elektronike sa venujem u┼ż odmali─Źka, kedy som rozoberal r├┤zne zariadenia, aby som zistil, ako funguj├║. Nesk├┤r som za─Źal kon┼ítruova┼ą svoje vlastn├ę obvody a opravova┼ą elektroniku mojim zn├ímym. Okrem toho sa im sna┼ż├şm poradi┼ą s v├Żberom elektrospotrebi─Źov a zariaden├ş do dom├ícnosti a prispievam tie┼ż do nieko─żk├Żch online magaz├şnov, ktor├ę sa venuj├║ elektroin┼ítal├íci├ím, elektronike a smart technol├│gi├ím.

 


Celá recenzia WHIRLPOOL WQ9 E1L

Dizajn a vyhotovenie WHIRLPOOL WQ9 E1L

Jeden chladiaci a dva mraziace priestory

Whirlpool WQ9 E1L je ┼ítvordverov├í chladni─Źka, ktor├í je rozdelen├í na 3 ─Źasti. Vo vrchnej n├íjdete ┼íirok├Ż chladiaci priestor s objemom 384 l, ktor├Ż je ukryt├Ż za dvojkr├şdlov├Żmi dverami. Tie s├║ vybaven├ę ┼ípeci├ílnym tesniacim z├ívesom, ktor├Ż zabezpe─Ź├ş dokonal├║ tesnos┼ą vn├║torn├ęho priestoru, aby dovn├║tra neprenikalo teplo.

V spodnej ─Źasti sa nach├ídzaj├║ dvoje dvere, z ktor├Żch ka┼żd├í ukr├Żva samostatn├Ż mraziaci priestor. Celkov├Ż objem mraziaceho priestoru oboch ─Źast├ş dokopy je 207 l.

Dokopy m├í teda chladni─Źka ─Źist├Ż vyu┼żite─żn├Ż objem 591 l celkovo, ─Ź├şm sa rad├ş medzi tie v├Ą─Ź┼íie modely americk├Żch chladni─Źiek. To vidie┼ą aj na rozmeroch ÔÇô ┼í├şrka 91 cm a v├Ż┼íka 187,5 cm patria medzi nadpriemer, rovnako ako hmotnos┼ą 118 kg. H─║bka je ÔÇ×┼ítandardn├ŻchÔÇť 70 cm, tak┼że v├ím chladni─Źka nebude pr├şli┼í vy─Źnieva┼ą pred kuchynsk├║ linku.

Americk├í chladni─Źka Whirlpool WQ9 E1L ÔÇô poh─żad spredu
Dizajn├ęri americkej chladni─Źky Whirlpool WQ9 E1L stavili na minimalizmus.

Dizajn ocenen├Ż odborn├şkmi

Dizajn chladni─Źky je jednoduch├Ż, ba priam minimalistick├Ż. Predn├í strana p├┤sob├ş uhladene a nen├íjdete na nej ┼żiadne ru┼íiv├ę prvky. Nen├ípadn├Ż ovl├ídac├ş panel je integrovan├Ż do ─Źiernej vodorovnej li┼íty na spodnej strane dvojkr├şdlov├Żch dver├ş. Ide o trochu netradi─Źn├ę rie┼íenie, v─Ćaka ktor├ęmu si v┼íak predn├í strana chladni─Źky zachov├íva ─Źist├Ż vzh─żad. Chladni─Źka Whirlpool WQ9 E1L z├şskala dokonca 2 ocenenia za produktov├Ż dizajn ÔÇô Red dot design award 2019 a IF design award 2019.

Dvere s├║ z nehrdzavej├║cej ocele, povrch je matn├Ż a jednoducho sa ─Źist├ş. ┼ákoda v┼íak, ┼że bo─Źn├ę strany nie s├║ nerezov├ę. Ak by v├ím pri s┼ąahovan├ş chladni─Źky dvere prek├í┼żali, m├┤┼żete ich odmontova┼ą, chce to v┼íak tro┼íku trpezlivosti s mno┼żstvom skrutiek.

Hodnotenie za dizajn a vyhotovenie: 5 z 5

.

Vn├║torn├Ż priestor WHIRLPOOL WQ9 E1L

Plech na ┼í├şrku a 3 hrnce ved─ża seba? D├í sa to

Chladiaci priestor tohto modelu chladni─Źky ma prekvapil svojou ve─żkos┼ąou. Samozrejmos┼ąou pri tomto type chladni─Źiek je obrovsk├í ┼í├şrka. Do chladni─Źky sa v├ím teda zmestia ve─żk├ę plechy ─Źi pek├í─Źe s jedlom na ┼í├şrku. Na jednotliv├ę police z tvrden├ęho skla m├┤┼żete ulo┼żi┼ą aj nieko─żko hrncov ved─ża seba.

Chladiaci priestor ┼ítvordverovej chladni─Źky Whirlpool WQ9 E1L je v┼íak aj pomerne vysok├Ż. Tvoria ho s├şce 3 sklenen├ę police tak ako pri mnoh├Żch konkuren─Źn├Żch modeloch, na spodku v┼íak n├íjdete iba 2 pomerne plytk├ę plastov├ę boxy na ulo┼żenie zeleniny a ovocia. Mimochodom, tie nemaj├║ nastavite─żn├║ vlhkos┼ą, ─Źo by pred─║┼żilo ┼żivotnos┼ą niektor├Żch druhov, ┼íkoda. V─Ćaka iba 2 boxom v┼íak zostalo v chladiacej ─Źasti viac priestoru na v├Ż┼íku medzi policami a cel├Ż priestor tak p├┤sob├ş vzdu┼ínej┼íie ne┼ż pri chladni─Źk├ích s dvoma ├║rov┼łami plastov├Żch z├ísuviek v spodnej ─Źasti. V├Ż┼íkovo nastavite─żn├í je v pr├şpade tohto modelu iba stredn├í sklenen├í polica, aj to iba v 2 poloh├ích.

Americk├í chladni─Źka Whirlpool WQ9 E1L ÔÇô pr├ízdny chladiaci priestor
Chladiaci priestor chladni─Źky Whirlpool WQ9 E1L je nielen ┼íirok├Ż, ale aj vysok├Ż.

Na vn├║tornej strane oboch kr├şdiel bo─Źn├Żch dver├ş n├íjdete po 3 plastov├ę poli─Źky na f─ża┼íe, plechovky, konzervy a pod. Nastavite─żn├ę s├║ iba tie stredn├ę. Medzi pr├şslu┼íenstvom ch├Żba dr┼żiak na v├şnov├ę f─ża┼íe, ten v┼íak v├Żrobcovia nezvykn├║ priba─żova┼ą k chladni─Źk├ích s dvojkr├şdlov├Żmi dverami, preto to ani v tomto pr├şpade nepova┼żujem za v├Żznamn├║ chybu.

Mraziaci priestor na 2 ─Źasti

Ako som u┼ż spomenul, spodn├í ─Źas┼ą s mraziacim priestorom chladni─Źky je zvislo rozdelen├í na dva bloky, pri─Źom ka┼żd├Ż blok je pr├şstupn├Ż cez samostatn├ę dvierka. Na ka┼żdej strane n├íjdete po 1 v├Ą─Ź┼íom plastovom boxe, po 1 men┼íom plastovom boxe a po 1 podnose, pri─Źom boxy sa vys├║vaj├║ na ko─żajni─Źk├ích.

Medzi pr├şslu┼íenstvom som na┼íiel aj formi─Źku na ─żad so z├ísobn├şkom, ktor├║ v├Żrobca nespr├ívne ozna─Źuje ako v├Żrobn├şk ─żadu. ┼Żia─ż, v├Żrobn├şk ─żadu s d├ívkova─Źom chladenej vody ako pri side by side chladni─Źk├ích v tomto modeli nen├íjdete. Na druhej strane, v─Ćaka tomu m├íte k dispoz├şcii viac priestoru pre potraviny.

Samozrejmos┼ąou je LED osvetlenie chladiaceho priestoru, ktor├ę m├í dlh├║ ┼żivotnos┼ą a je bez├║dr┼żbov├ę. Nemus├şte na ┼łom vymie┼ła┼ą ┼żiarovky, no ke─Ć sa svetlo pokaz├ş, servisn├Ż technik vymen├ş cel├Ż LED modul.

Hodnotenie za vn├║torn├Ż priestor: 3,5 z 5

Americk├í chladni─Źka Whirlpool WQ9 E1L ÔÇô mraziaci priestor
Mraziaci priestor chladni─Źky Whirlpool WQ9 E1L je zvislo rozdelen├Ż na 2 ─Źasti, ─Źo mu trochu uber├í na praktickosti.

V├Żbava a funkcie WHIRLPOOL WQ9 E1L

Bezn├ímrazov├Ż syst├ęm a 6. zmysel

Americk├í chladni─Źka Whirlpool WQ9 E1L je vybaven├í bezn├ímrazovou technol├│giou s n├║tenou cirkul├íciou vzduchu pomocou ventil├ítora. V─Ćaka tomu udr┼żuje rovnomern├║ vlhkos┼ą aj teplotu vo v┼íetk├Żch ─Źastiach, a ─Źo je najd├┤le┼żitej┼íie, chladni─Źku ani mrazni─Źku nebudete musie┼ą ru─Źne odmrazova┼ą.

Typickou pre zna─Źku Whirlpool je aj funkcia 6. zmysel, ktor├í v tomto pr├şpade dok├í┼że odhali┼ą aj mal├ę zmeny teploty a priestor dochladi┼ą. V─Ćaka tomu nedoch├ídza k ve─żk├Żm v├Żkyvom teploty a kondenz├ícii vlhkosti ─Źi rozmrazovaniu potrav├şn.

Ovl├ídac├ş panel netradi─Źne na spodku

Ovl├ídac├ş panel umiestnen├Ż na spodnej ─Źasti ─żav├ęho kr├şdla vrchn├Żch dver├ş, ─Źo je s├şce fajn z dizajnov├ęho h─żadiska, hor┼íie je to v┼íak u┼ż z praktick├ęho. K panelu sa mus├şte skl├í┼ła┼ą a je tak akur├ít na dosah pre neposedn├ę detsk├ę ruky. Na┼í┼ąastie ho Whirlpool vybavil detskou poistkou, ktor├í ovl├ídanie uzamkne. Ovl├ídac├ş panel je vybaven├Ż dvoma LED displejmi, ktor├ę zobrazuj├║ aktu├ílnu teplotu chladiacej a mraziacej ─Źasti. ─Äalej na ┼łom n├íjdete podsvieten├ę dotykov├ę tla─Źidl├í, ktor├ę ovl├ídaj├║ jednotliv├ę funkcie.

Americk├í chladni─Źka Whirlpool WQ9 E1L ÔÇô ovl├ídac├ş panel
Ovl├ídac├ş panel ┼ítvordverovej chladni─Źky Whirlpool WQ9 E1L je umiestnen├Ż netradi─Źne na spodku ─żav├Żch vrchn├Żch dver├ş.

Teplotu chladiacej a mraziacej ─Źasti si m├┤┼żete nastavi┼ą samostatne v krokoch po 1 ┬░C. Ak si prinesiete v├Ą─Ź┼í├ş n├íkup z obchodu alebo v├Ą─Ź┼íiu ├║rodu zo z├íhrady, m├┤┼żete vyu┼żi┼ą funkciu r├Żchleho chladenia a r├Żchleho mrazenia. Tie do─Źasne zn├ş┼żia teplotu v chladni─Źke, resp. v mrazni─Źke (pod─ża zvolenej funkcie) a pom├┤┼żu tak potraviny r├Żchlej┼íie schladi┼ą, aby sa nepokazili.

K dispoz├şcii m├íte aj dovolenkov├Ż re┼żim, pri ktorom mus├şte chladiacu ─Źas┼ą pred odchodom na dlh┼í├ş ─Źas z dom├ícnosti vyprata┼ą. Teplota v nej sa toti┼ż zv├Ż┼íi tak, aby chladni─Źka zbyto─Źne nespotreb├║vala ve─ża energie a aby sa v nej nepremno┼żili bakt├ęrie, ktor├ę by sp├┤sobili z├ípach. Teplota v mraziacej ─Źasti ostane zachovan├í, aby sa v├ím dlhodobo uskladnen├ę potraviny nerozmrazili.

Nech├Żba ani alarm otvoren├Żch dver├ş, ktor├Ż v├ís upozorn├ş, ak zabudnete dvere na chladni─Źke zavrie┼ą nadoraz. Alarm je vyp├şnate─żn├Ż, napr. ak potrebuje chladni─Źku vy─Źisti┼ą.

Hodnotenie za v├Żbavu a funkcie: 4 z 5

Hlu─Źnos┼ą a spotreba energie WHIRLPOOL WQ9 E1L

Na chladni─Źke Whirlpool WQ9 E1L ma prekvapila minim├ílna hlu─Źnos┼ą. Ide sn├í─Ć o jeden z najtich┼í├şch modelov na na┼íom trhu. Kompresor ani vstavan├Ż ventil├ítor bezn├ímrazov├ęho syst├ęmu nepo─Źu┼ą, a to ani pri intenz├şvnom chladen├ş. V├Żrobcom ud├ívan├║ hlu─Źnos┼ą 37,5 dB teda hodnot├şm ako pravdiv├║ a americk├║ chladni─Źku Whirlpool WQ9 E1L odpor├║─Źam aj do kuch├Ż┼ł, ktor├ę s├║ prepojen├ę s ob├Żva─Źkou. Mimochodom, v├Żrobca poskytuje na kompresor z├íruku 10 rokov.

Hor┼íie je to v┼íak so spotrebou energie, t├í sa vy┼íplhala a┼ż na 475 kWh ro─Źne, ─Źo tento model rad├ş do energetickej triedy A+. Vzh─żadom na objem chladni─Źky je to pochopite─żn├ę, no na trhu n├íjdete aj ├║spornej┼íie modely. Tie s├║ v┼íak ─Źasto aj o nieko─żko stoviek eur drah┼íie a vy┼í┼íia invest├şcia by sa v├ím pravdepodobne vr├ítila a┼ż o nieko─żko rokov.

Hodnotenie za hlu─Źnos┼ą a spotrebu energie: 4 z 5

Americk├í chladni─Źka Whirlpool WQ9 E1L ÔÇô energetick├Ż ┼ít├ştok.
Energetick├Ż ┼ít├ştok chladni─Źky Whirlpool WQ9 E1L neklame ÔÇô ide o jednu z najtich┼í├şch americk├Żch chladni─Źiek na na┼íom trhu.

V├Żhody

 • + neuverite─żne tich├í aj pri plnom v├Żkone
 • + ve─żk├Ż objem
 • + 10-ro─Źn├í z├íruka na kompresor

Nev├Żhody

 • – vy┼í┼íia spotreba energie
 • – chudobnej┼íia v├Żbava z h─żadiska vn├║torn├ęho priestoru i funkci├ş

Z├íkladn├ę parametre WHIRLPOOL WQ9 E1L

V├Żrobca Whirlpool
Model WQ9 E1L
Farba nerez
Typ chladni─Źky ┼ítvordverov├í
Objem chladiacej ─Źasti 384 l
Objem mraziacej ─Źasti 207 l
Ro─Źn├í spotreba energie 475 kWh
Energetická trieda A+
Hlu─Źnos┼ą 37,5 dB
Mraziaci v├Żkon 10 kg / 24 h
Akumula─Źn├í doba pri v├Żpadku elektriny 14 h
V├Żrobn├şk ─żadu nie
V├Żdajn├şk chladenej vody nie
Pripojenie na vodovod nie
Beznámrazová technológia áno
Ionizátor nie
Displej áno
Nulová zóna áno
─Äal┼íie funkcie LED osvetlenie, r├Żchle chladenie, r├Żchle mrazenie, dovolenkov├Ż re┼żim, alarm otvoren├Żch dver├ş, detsk├Ż z├ímok
Rozmery (┼í ├Ś v ├Ś h) 90,9 ├Ś 187,5 ├Ś 69,7 cm
Hmotnos┼ą 118 kg
Orienta─Źn├í cena v e-shopoch (m├┤┼że sa ─Źasom meni┼ą) 938,90 eur

Z├ívere─Źn├ę zhodnotenie

Americk├í chladni─Źka Whirlpool WQ9 E1L nepatr├ş z h─żadiska v├Żbavy vn├║torn├ęho priestoru a funkci├ş medzi naj┼ípi─Źkovej┼íie modely. Mus├şm v┼íak vyzdvihn├║┼ą jej minim├ílnu hlu─Źnos┼ą, obrovsk├Ż vn├║torn├Ż priestor a to v┼íetko navy┼íe za (na pomery americk├Żch chladni─Źiek) priazniv├║ cenu.

Odpor├║─Źam ju do ve─żk├Żch viac─Źlenn├Żch dom├ícnost├ş, kde potrebujete ve─ża chladiaceho a mraziaceho priestoru a nepotrp├şte si pr├şli┼í na najmodernej┼íie funkcie. V─Ćaka tichej prev├ídzke sa hod├ş aj do kuch├Ż┼ł prepojen├Żch s ob├Żva─Źkou.

 • T├║to chladni─Źku v├ím odpor├║─Źam, ak:
 • ┬ám├íte prepojen├║ kuchy┼łu s ob├Żva─Źkou,
 • ┬áh─żad├íte ve─żk├Ż priestor za rozumn├║ cenu.
 • T├║to chladni─Źku v├ím neodpor├║─Źam, ak:
 • ┬ási potrp├şte na mno┼żstvo funkci├ş,
 • ┬áh─żad├íte ─Źo naj├║spornej┼íie spotrebi─Źe.

Hodnotenie WHIRLPOOL WQ9 E1L
Dizajn a vyhotovenie 5 z 5      
Vn├║torn├Ż priestor 3,5 z 5 ┬á┬á┬á┬á┬á
Funkcie 4 z 5      
Hlu─Źnos┼ą a spotreba energie 4 z 5 ┬á┬á┬á┬á┬á
Celkov├ę hodnotenie (aritmetick├Ż priemer) 4,125 z 5 ┬á┬á┬á┬á┬á

WHIRLPOOL WQ9 E1L cena a ─Ćal┼íie parametre v e-shopoch:
Alza.sk Pozrie┼ą na e-shope
Andreashop.sk Pozrie┼ą na e-shope
TPD.sk Pozrie┼ą na e-shope
E-spotrebice.sk Pozrie┼ą na e-shope
Ak sa v├ím v e-shope nezobraz├ş str├ínka s dan├Żm produktom (pr├şstup odmietnut├Ż), produkt nie je dostupn├Ż.

Pozrite si video recenziu chladni─Źky Whirlpool WQ9 E1L (v po─ż┼ítine):

N├ívod na pou┼żitie WHIRLPOOL WQ9 E1L

Stiahnite si u┼ż├şvate─żsk├Ż manu├íl chladni─Źky Whirlpool WQ9 E1L.

Posted in Testy a recenzie americk├Żch chladni─Źiek | Tagged , , ,