Americk├í chladni─Źka LG GSJ 960 PZBZ ÔÇô poh─żad spredu

Recenzia LG GSJ960PZBZ ÔÇô nerezov├í americk├í chladni─Źka s v├Żrobn├şkom ─żadu a 10 r. z├írukou na kompresor

Krátke zhrnutie

Americk├í chladni─Źka LG GSJ960PZBZ vo mne zanechala preva┼żne pozit├şvne dojmy. Vyzdvihn├║┼ą chcem technol├│giu Door in door, ktor├í u┼íetr├ş mno┼żstvo energie a pom├┤┼że v├ím menej plytva┼ą jedlom. P├í─Źila sa mi tie┼ż minim├ílna hlu─Źnos┼ą a excelentn├í spotreba energie.

V├Ż─Źitky m├ím k nemo┼żnosti prisp├┤sobi┼ą vn├║torn├Ż priestor nastaven├şm v├Ż┼íky pol├şc a poli─Źiek vo dver├ích, k absencii nulovej z├│ny, r├Żchleho chladenia ─Źi dovolenkov├ęho re┼żimu a detsk├ęho z├ímku v├Żrobn├şka ─żadu.

Ide v┼íak o detaily, napriek ktor├Żm si mysl├şm ┼że t├íto chladni─Źka je dobrou k├║pou, ak h─żad├íte ve─żk├Ż priestor pri ─Źo najmen┼íej spotrebe energie.

 • T├║to chladni─Źku v├ím odpor├║─Źam, ak:
 • ┬áh─żad├íte ve─żk├Ż priestor pri ─Źo najmen┼íej spotrebe energie,
 • ┬ám├íte prepojen├║ kuchy┼łu s ob├Żva─Źkou a hlu─Źn├í chladni─Źka by v├ís ob┼ąa┼żovala.
 • T├║to chladni─Źku v├ím neodpor├║─Źam, ak:
 • ┬ási potrebujete prisp├┤sobi┼ą vn├║torn├Ż priestor chladni─Źky.

V├Żhody

 • + funkcia Door in door ┼íetriaca energiu
 • + vynikaj├║ca spotreba energie aj hlu─Źnos┼ą

Nev├Żhody

 • – ch├Żba nulov├í z├│na, z├ísuvky s regulovate─żnou vlhkos┼ąou a niektor├ę be┼żn├ę funkcie
 • – m├ílo odoln├Ż povrch, ost├ívaj├║ odtla─Źky prstov a ┼íkrabance

Hodnotenie LG GSJ960PZBZ
Dizajn a vyhotovenie 3,5 z 5      
Vn├║torn├ę vybavenie 4 z 5 ┬á┬á┬á┬á┬á
Funkcie 4 z 5      
Hlu─Źnos┼ą a spotreba energie 4,5 z 5 ┬á┬á┬á┬á┬á
Celkov├ę hodnotenie (aritmetick├Ż priemer) 4 z 5 ┬á┬á┬á┬á┬á

LG GSJ960PZBZ cena a ─Ćal┼íie parametre v e-shopoch:
Alza.sk Pozrie┼ą na e-shope
Ak sa v├ím v e-shope nezobraz├ş str├ínka s dan├Żm produktom (pr├şstup odmietnut├Ż), produkt nie je dostupn├Ż.
Michal Toma ÔÇô autor recenzie

Recenziu pripravil: Michal Toma
T├║to recenziu som pre v├ís pripravil na z├íklade mojich dlhoro─Źn├Żch sk├║senost├ş s opravami a v├Żrobou elektronick├Żch zariaden├ş a na z├íklade sk├║senost├ş mojich priate─żov, ktor├ş sa zaoberaj├║ servisom elektrospotrebi─Źov.. Elektronike sa venujem u┼ż odmali─Źka, kedy som rozoberal r├┤zne zariadenia, aby som zistil, ako funguj├║. Nesk├┤r som za─Źal kon┼ítruova┼ą svoje vlastn├ę obvody a opravova┼ą elektroniku mojim zn├ímym. Okrem toho sa im sna┼ż├şm poradi┼ą s v├Żberom elektrospotrebi─Źov a zariaden├ş do dom├ícnosti a prispievam tie┼ż do nieko─żk├Żch online magaz├şnov, ktor├ę sa venuj├║ elektroin┼ítal├íci├ím, elektronike a smart technol├│gi├ím.

 

 


Celá recenzia LG GSJ960PZBZ

Dizajn a vyhotovenie LG GSJ960PZBZ

Tento model je typick├í side by side chladni─Źka s mraziacou ─Źas┼ąou na ─żavej a chladiacou na pravej strane. ─Żav├Żm dver├ím dominuje v├Żdajn├şk ─żadu spolu s hlavn├Żm ovl├ídac├şm panelom, ktor├Ż t├Żm p├ídom opticky neprek├í┼ża na in├Żch miestach dver├ş. Panel m├í decentn├Ż dizajn a p├┤sob├ş nen├ípadne. Displej i tla─Źidl├í maj├║ biele podsvietenie, ktor├ę sa mne osobne p├í─Źi viac ako modr├ę, ktor├ę je u┼ż opozeran├ę a dizajn├ęri ho ÔÇ×pchaj├║ÔÇť takmer v┼íade. Navy┼íe, biele podsvietenie je menej n├ípadn├ę a lad├ş s celkovou povrchovou ├║pravou nerezovej farby.

Na prv├Ż poh─żad som na dver├ích nena┼íiel rukov├Ąte, otv├íranie je rie┼íen├ę pomocou priehlb├şn vykrojen├Żch vo dver├ích. V nich n├íjdete aj poistku, ktor├║ mus├şte pre otvorenie dver├ş stla─Źi┼ą.

Pozor na odtla─Źky a ┼íkrabance

K dizajnu m├ím v┼íak aj zop├ír v├Ż─Źitiek. V prvom rade, farba dver├ş nekore┼íponduje s farbou zvy┼ín├Żch ─Źast├ş chladni─Źky, ─Źo by mi v┼íak a┼ż tak neprek├í┼żalo. Hor┼íie je, ┼że na dver├ích je dos┼ą vidie┼ą odtla─Źky prstov a hoci povrchov├í ├║prava p├┤sob├ş na prv├Ż poh─żad odolne, ak nebudete opatrn├ş, ─żahko povrch po┼íkriabete. Materi├íl je teda m├Ąk┼í├ş ne┼ż by som ─Źakal.

Americk├í chladni─Źka LG GSJ960PZBZ ÔÇô poh─żad z perspekt├şvy
Na fotografii to s├şce nevidie┼ą, no predn├ę dvere chladni─Źky GSJ960PZBZ maj├║ mierne odli┼ín├║ farbu od zvy┼íku vonkaj┼íieho pl├í┼í┼ąa.

Rozmery americkej chladni─Źky LG GSJ960PZBZ s├║ medzi side by side chladni─Źkami viac-menej ┼ítandardn├ę so ┼í├şrkou 91,2, v├Ż┼íkou 179 a h─║bkou 73,8 cm. Napriek t├Żmto rozmerom pon├║kne chladni─Źka a┼ż 405 l ─Źist├ęho vyu┼żite─żn├ęho objemu v chladiacej ─Źasti a 196 l v mraziacej ─Źasti. Celkov├Żm ─Źist├Żm objemom 601 l sa tak tento model rad├ş medzi tie objemovo najv├Ą─Ź┼íie chladni─Źky na na┼íom trhu, ur─Źen├ę pre dom├íce pou┼żitie.

Neprejde cez dvere? Odmontujte dvere chladni─Źky

─îo sa t├Żka transportu chladni─Źky, nemus├şte sa h─║bky ob├íva┼ą. Dvere chladni─Źky toti┼ż m├┤┼żete demontova┼ą (dr┼żia na nieko─żk├Żch skrutk├ích), ─Ź├şm zraz├şte h─║bku chladni─Źky na 61 cm a prejdete s ┼łou aj cez u┼ż┼íie dvere. Ak by v├Ż┼íka dver├ş nesedela napr. kv├┤li krivej podlahe, m├┤┼żete ich v├Ż┼íku nastavi┼ą pomocou skrutiek na p├íntoch, ─Źi v pr├şpade ve─żk├ęho rozdielu ich podlo┼żi┼ą dodan├Żmi kovov├Żmi podlo┼żkami.

Manipul├ícia aj tak nebude jednoduch├í, hmotnos┼ą sa v tomto pr├şpade vy┼íplhala a┼ż na 130 kg, ─Źo je aj v tejto rozmerovej kateg├│rii nadpriemer. S jemn├Żm doladen├şm ─Źi pos├║van├şm chladni─Źky (napr. pri upratovan├ş pod ┼łou) v├ím pom├┤┼żu spodn├ę kolieska. S umiestnen├şm si nebudete musie┼ą l├íma┼ą hlavu, ke─Ć┼że v├Żrobca po┼żaduje vzdialenos┼ą od stien ─Źi okolit├Żch predmetov iba 5 cm zo v┼íetk├Żch str├ín.

Hodnotenie za dizajn a vyhotovenie: 3,5 z 5     

Vn├║torn├Ż priestor LG GSJ960PZBZ

Ak porovn├ím t├║to americk├║ chladni─Źku s lacnej┼í├şmi konkure─Źn├Żmi modelmi, vn├║torn├Ż priestor v tomto pr├şpade nie je tak├Ż f├ídny a pon├║ka nieko─żko ÔÇ×vychyt├ívok.ÔÇť

Americk├í chladni─Źka LG GSJ960PZBZ ÔÇô poh─żad dovn├║tra na naplnen├║ chladni─Źku
Chladni─Źka LG GSJ960PZBZ pon├║ka o nie─Źo lep┼íiu variabilitu priestoru a konkurencia.

Dr┼żiak na f─ża┼íe, police a boxy na zeleninu

Smerom zvrchu m├íte k dispoz├şcii sklenen├║ policu, pod ┼łou sa nach├ídza dr┼żiak na vodorovn├ę ulo┼żenie flia┼í (v├şno by malo by┼ą vodorovne, korok mus├ş osta┼ą namo─Źen├Ż aby dovn├║tra neprenikal vzduch). Pod dr┼żiakom na f─ża┼íe sa nach├ídza ─Ćal┼íia sklenen├í polica, pod ktorou m├íte k dispoz├şcii plytk├║ plastov├║ z├ísuvku. T├í je ide├ílna na ulo┼żenie men┼í├şch ─Źerstv├Ż potrav├şn ako napr. ├║deniny, syry, jednohubky ─Źi in├ę drobnosti. LG naz├Żva t├║to z├ísuvku Utility Box, a ak by ste ─Źakali, ┼że bude plni┼ą aj funkciu tzv. nulovej z├│ny s individu├ílne nastavenou teplotou, budem v├ís musie┼ą sklama┼ą. Nulov├║ z├│nu v tomto modeli chladni─Źky nen├íjdete.

Americk├í chladni─Źka LG GSJ960PZBZ ÔÇô dr┼żiak na v├şnov├ę f─ża┼íe
Do LG GSJ960PZBZ s├şce uskladn├şte iba 4 f─ża┼íe v├şna, no lep┼íie ako ni─Ź.

Pod z├ísuvkou Utility Box n├íjdete posledn├ę dve sklenen├ę police. Dokopy tak v americkej chladni─Źke LG GSJ960PZBZ n├íjdete 4 sklenen├ę police. Ke─Ć┼że je chladiaci priestor pomerne ├║zky, be┼żn├Ż plech na pe─Źenie do┼ł nedostanete, s ─Ź├şm som tak nejako po─Ź├ştal. ┼ákoda v┼íak, ┼że sklenen├ę police nie s├║ v├Ż┼íkovo nastavite─żn├ę. S├║ s├şce rozmiestnen├ę prakticky, predsa len by som v┼íak v uvedenej cenovej kateg├│rii o─Źak├íval lep┼íiu variabilitu.

Na spodku chladiacej ─Źasti n├íjdete plastov├Ż box Fresh Zone na zeleninu. Druh├Ż plastov├Ż box pod n├şm nazval v├Żrobca Moist Balance Crisper a mali by ste v ┼łom uskladni┼ą ovocie. Udr┼żiava toti┼ż zv├Ż┼íen├║ vlhkos┼ą v─Ćaka ┼ípeci├ílne tvarovan├ęmu ─Źlenit├ęmu povrchu na vrchnej strane, ktor├Ż zabra┼łuje kondenz├ícii a n├ísledn├ęmu kvapkaniu vody do boxu. Individu├ílne nastavenie vlhkosti tieto boxy v tomto modeli chladni─Źky neumo┼ż┼łuj├║.

Americk├í chladni─Źka LG GSJ960PZBZ ÔÇô z├ísuvka Utility Box
Z├ísuvka Utility Box v chladni─Źke GSJ960PZBZ v├ím pon├║ka priestor na drobnosti. Teplotu ─Źi vlhkos┼ą v nej v┼íak samostatne nenastav├şte.

O 9 % viac priestoru a 46,5 % viac chladu v─Ćaka Door in door

To zauj├şmavej┼íie v┼íak prich├ídza pri poh─żade na dvere. Side by side chladni─Źka LG GSJ960PZBZ je v skuto─Źnosti vlastne trojdverov├í, ke─Ć┼że vo vrchnej ─Źasti dver├ş chladiaceho priestoru n├íjdete men┼íie dvierka ÔÇô LG naz├Żva t├║to technol├│giu Door in door (dvere vo dver├ích). V tomto pr├şpade v┼íak chladni─Źka nie je vybaven├í funkciou Instaview tak, ako je to v pr├şpade drah┼í├şch modelov. Chladni─Źky s touto funkciou maj├║ mal├ę dvierka presklen├ę tmav├Żm sklom, ktor├ę sa sprieh─żadn├ş po poklopan├ş na┼ł. Namiesto skla s├║ v tomto pr├şpade dvierka tvoren├ę kovov├Żm pl├í┼í┼ąom tak ako ve─żk├ę dvere chladni─Źky.

Cez mal├ę dvierka m├íte pr├şstup ku 4 plastov├Żm poli─Źk├ím, ktor├ę sa nach├ídzaj├║ na vn├║tornej ─Źasti ve─żk├Żch dver├ş. Druh├í poli─Źka odspodu sa d├í v├Ż┼íkovo nastavi┼ą, do ┼żiadnej sa v┼íak nezmest├ş vysok├í 1,5 l f─ża┼ía, napr. na miner├ílku. V├Ą─Ź┼íie f─ża┼íe m├┤┼żete ulo┼żi┼ą do poli─Źky ozna─Źenej ako Big Bottle na spodnej vn├║tornej strane ve─żk├Żch dver├ş. T├íto poli─Źka v┼íak nie je pr├şstupn├í cez mal├ę dvierka.

Americk├í chladni─Źka LG GSJ960PZBZ ÔÇô mal├ę dvierka syst├ęmu Door in door
Syst├ęm LG Door in door v chladni─Źke GSJ960PZBZ v├ím u┼íetr├ş energiu a obmedz├ş plytvanie potravinami.

Uveden├ę 4 poli─Źky s├║ od chladiaceho priestoru s├║ oddelen├ę plastovou kapsulou, cez ktor├║ pri otvoren├ş mal├Żch dvierok neunikne chladn├Ż vzduch z chladiaceho priestoru. Okrem nich m├íte k dispoz├şcii aj ─Ćal┼íie 3 poli─Źky v mal├Żch dvierkach. Tie s├║ v┼íak pevn├ę a nem├┤┼żete nastavi┼ą v├Ż┼íku.

LG na z├íklade meran├ş tvrd├ş, ┼że syst├ęm Door in door s mal├Żmi dvierkami v├ím m├┤┼że u┼íetri┼ą a┼ż 46,5 % chladn├ęho vzduchu, ke─Ć┼że ve─żk├ę dvere nebudete z─Ćaleka otv├íra┼ą tak ─Źasto. Ko─żko je to po prepo─Źte na elektrick├║ energiu, neviem pos├║di┼ą. Samozrejme, do priestoru, ktor├Ż je pr├şstupn├Ż cez mal├ę dvere, mus├şte ulo┼żi┼ą potraviny, ktor├ę z chladni─Źky vyber├íte naj─Źastej┼íie. Ide napr. alkohol ─Źi nealko n├ípoje, ke─Źup, hor─Źicu ─Źi r├┤zne om├í─Źky a pr├şsady pou┼ż├şvan├ę pri varen├ş alebo potraviny, ktor├ę pou┼ż├şvate denne ako napr. maslo, syry a pod. V recenzi├ích som sa stretol aj so situ├íciou, kedy jeden u┼ż├şvate─ż vyu┼ż├şval tento syst├ęm na uskladnenie potrav├şn s bl├ş┼żiacim sa d├ítumom spotreby. To pova┼żujem za skvel├Ż n├ípad, ke─Ć┼że t├Żm u┼íetr├şte nielen energiu, ale obmedz├şte tie┼ż plytvanie potravinami.

Pozrite si video, ako to vyzer├í v chladni─Źke so syst├ęmom door in door (z├ísobn├şk na vodu si nev┼í├şmajte, ten je iba v modeloch bez pripojenia na vodovod):

Mraziaci priestor v klasickej konfigurácii

Mraziaci priestor americkej chladni─Źky LG GSJ960PZBZ je omnoho jednoduch┼í├ş a n├íjdete v ┼łom 4 sklenen├ę police. Medzi nimi je pomerne ve─ża priestoru, preto mi je ─ż├║to, ┼że ani tie nemaj├║ nastavite─żn├║ v├Ż┼íku. Okrem toho s├║ aj pomerne plytk├ę, ke─Ć┼że ve─żk├║ ─Źas┼ą priestoru zaberie v├Żrobn├şk ─żadu na vn├║tornej strane dver├ş. Je v┼íak pravda, ┼że je to menej ako ke─Ć je v├Żrobn├şk umiestnen├Ż vo vn├║tri mraziacej ─Źasti a vo dver├ích sa nach├ídza iba d├ívkova─Ź.

Pod sklenen├Żmi policami n├íjdete 2 plastov├ę boxy na mrazen├ę potraviny. Cel├Ż mraziaci priestor je v┼íak pomerne ├║zky, v├Ą─Ź┼íie potraviny ako napr. cel├ę ryby tak budete musie┼ą pred uskladnen├şm naporcova┼ą.

 

Americk├í chladni─Źka LG GSJ960PZBZ ÔÇô poh─żad do mraziacej ─Źasti
V mraziacom priestore chladni─Źky LG GSJ960PZBZ n├íjdete be┼żn├║ konfigur├íciu pol├şc a plastov├Żch boxov.

─Äal┼í├ş ├║lo┼żn├Ż priestor pon├║kaj├║ 2 poli─Źky umiestnen├ę na vn├║tornej strane dver├ş. Chladni─Źka LG GSJ960PZBZ skr├Żva e┼íte posledn├ę eso v ruk├íve. Ak nebudete vyu┼ż├şva┼ą v├Żrobn├şk ─żadu, m├┤┼żete ho cel├Ż vypn├║┼ą, vybra┼ą jeho z├ísobn├şk a na jeho miesto umiestni┼ą poli─Źku. T├Żm z├şskate nieko─żko litrov objemu navy┼íe.

Americk├í chladni─Źka LG GSJ960PZBZ ÔÇô poh─żad na v├Żrobn├şk ─żadu v mraziacom priestore
Z├ísobn├şk v├Żrobn├şka ─żadu m├┤┼żete z mraziaceho priestoru chladni─Źky vybra┼ą (ak v├Żrobn├şk nebudete pr├íve pou┼ż├şva┼ą), ─Ź├şm z├şskate nieko─żko litrov objemu navy┼íe.

LED osvetlenie, ktor├ę m├í hlavu a p├Ątu

Samozrejmos┼ąou je bez├║dr┼żbov├ę a ├║sporn├ę LED osvetlenie. Dizajn├ęri v tomto pr├şpade prem├Ż┼í─żali viac ako napr. pri niektor├Żch americk├Żch chladni─Źk├ích Samsung. Na rozdiel od nich je toti┼ż chladiaci aj mraziaci priestor osvetlen├Ż samostatn├Żm a ve─żk├Żm LED modulom na bo─Źnej stene. Osvetlenie je teda v tomto pr├şpade dostato─Źne intenz├şvne, ─Źo sa ur─Źite ned├í poveda┼ą o ka┼żdej americkej chladni─Źke.

Hodnotenie za vn├║torn├Ż priestor: 4 z 5┬á┬á┬á┬á┬á

V├Żbava a funkcie LG GSJ960PZBZ

─Żadov├ę kocky, dr┼ą i chladen├í voda

Ako som u┼ż spomenul a ako ste si v┼íimli, tento model je vybaven├Ż v├Żrobn├şkom ─żadu. Ten v├ím okrem ─żadov├Żch kociek pon├║kne aj ─żadov├║ dr┼ą ─Źi chladen├║ vodu.

Niektor├Żch z v├ís mo┼żno sklame r├Żchlos┼ą, 6 kociek ─żadu za hodinu nie je ┼żiadny svetoborn├Ż v├Żkon. Aj ─żadov├í dr┼ą je o nie─Źo hrub┼íia, ne┼ż by som si predstavoval pre v├Żrobu mie┼ían├Żch n├ípojov. T├íto chladni─Źka teda nie je ┼żiadny v├Żkonn├Ż p├írty stroj, hoci v├Żrobu ─żadu m├┤┼żete ur├Żchli┼ą zn├ş┼żen├şm teploty v mrazni─Źke ─Źi aktiv├íciou re┼żimu r├Żchleho mrazenia. Aby v├Żrobn├şk v├┤bec fungoval, v├Żrobca odpor├║─Źa nastavi┼ą teplotu mrazni─Źky na aspo┼ł -19 ┬░C alebo ni┼ż┼íiu.

V├Żdajn├şku ─żadu a vody by som vy─Ź├ştal 2 veci ÔÇô niektor├ş u┼ż├şvatelia sa v recenzi├ích s┼ąa┼żovali, ┼że im z v├Żdajnej trysky kvapkala voda. Kvapkanie v┼íak po ─Źase prestane, ide tak pravdepodobne o nejak├║ nedokonalos┼ą vo v├Żrobnom procese. Druhou v├Ż─Źitkou je, ┼że v├Żdajn├şk sa ned├í uzamkn├║┼ą. Ak m├íte v dom├ícnosti mal├ę deti, budete ich musie┼ą str├í┼żi┼ą, aby sa s v├Żdajn├şkom nehrali.

Americk├í chladni─Źka LG GSJ960PZBZ ÔÇô v├Żdajn├şk ─żadu a chladenej vody na ─żav├Żch dver├ích
V├Żdajn├şk ─żadu a ovl├ídac├ş panel s├║ na chladni─Źke GSJ960PZBZ integrovan├ę do jedn├ęho celku.

Chladni─Źka nem├í intern├Ż z├ísobn├şk na vodu, budete ju teda musie┼ą pripoji┼ą na vodovod. V balen├ş na to n├íjdete potrebn├Ż materi├íl od 5 m hadice cez redukciu, svorky a┼ż po vodn├Ż filter. Na potrebu jeho v├Żmeny v├ís chladni─Źka upozorn├ş ka┼żd├Ż polrok. Opotrebovanie filtra v┼íak z├ívis├ş od toho, ako ─Źasto budete v├Żdajn├şk pou┼ż├şva┼ą a ak├║ m├íte tvrd├║ vodu. V pr├şpade zachoval├ęho filtra tak m├┤┼żete upozornenie ignorova┼ą a filter si ponecha┼ą, k├Żm sa neopotrebuje.

Bez n├ímrazy, bez bakt├ęri├ş a bez z├ípachu

Samozrejmos┼ąou v asi ka┼żdej americkej chladni─Źke je bezn├ímrazov├í technol├│gia. LG ju naz├Żva No Frost a Multi-Air FlowÔäó. Vstavan├Ż ventil├ítor zabezpe─Źuje n├║ten├Ż obeh vzduchu a t├Żm aj rovnomern├ę rozlo┼żenie vlhkosti a teploty v chladiacom i mraziacom priestore. Chladni─Źku ani mrazni─Źku teda nebudete v├┤bec musie┼ą odmrazova┼ą.

V pr├şpade americkej chladni─Źky LG GSJ960PZBZ m├íte navy┼íe k dispoz├şcii funkciu Pure N Fresh. Vzduch v chladiacej ─Źasti je hnan├Ż cez antibakteri├ílny uhl├şkov├Ż filter. Ten zachyt├íva bakt├ęrie a in├ę mikroorganizmy, ─Ź├şm predl┼żuje ┼żivotnos┼ą potrav├şn a zbavuje chladiaci priestor z├ípachu. K├ívu ─Źi jedl├║ s├│du tak pokojne m├┤┼żete skonzumova┼ą, na absorpciu pachov v chladni─Źke ich u┼ż nebudete potrebova┼ą. V pr├şpade potreby m├┤┼żete funkciu Pure N Fresh kedyko─żvek vypn├║┼ą.

Odstra┼łovaniu bakt├ęri├ş pom├íha v tomto pr├şpade aj antibakteri├ílne tesnenie, ktor├ę nie je pri ka┼żdej americkej chladni─Źke (ani v r├ímci zna─Źky LG) samozrejmos┼ąou.

Americk├í chladni─Źka LG GSJ960PZBZ ÔÇô poh─żad do chladiaceho syst├ęmu na antibakteri├ílny filter
Obeh vzduchu s antibakteri├ílnym filtrom udr┼ż├ş chladni─Źku LG GSJ960PZBZ bez z├ípachu.

Jeden panel vl├ídne v┼íetk├Żm (funkci├ím)

V┼íetky funkcie chladni─Źky m├┤┼żete zap├şna┼ą a vyp├şna┼ą na hlavnom ovl├ídacom paneli, umiestnenom nad v├Żrobn├şkom ─żadu.

Teplotu pre chladiacu ─Źas┼ą m├┤┼żete nastavi┼ą v rozsahu 1 a┼ż 7 ┬░C. Mraziacu ─Źas┼ą m├┤┼żete nastavi┼ą samostatne na -14 a┼ż -24 ┬░C. Aktu├ílne teploty sa v├ím zobrazia na dvoch samostatn├Żch LED displejoch.

Ostatn├ę funkcie m├┤┼żete ovl├ída┼ą pomocou podsvieten├Żch dotykov├Żch tla─Źidiel. Ako som u┼ż spom├şnal v ─Źasti o v├Żrobn├şku ─żadu, k dispoz├şcii m├íte r├Żchle mrazenie, pri ktorom sa teplota v mraziacej ─Źasti do─Źasne zn├ş┼żi, aby mrazni─Źka schladila v├Ą─Ź┼íie mno┼żstvo potrav├şn. To sa hod├ş, ak si prinesiete ve─żk├Ż n├íkup mrazen├Żch potrav├şn z obchodu, ─Źi ve─żk├║ ├║rodu ovocia alebo zeleniny zo z├íhrady. Mrazni─Źka dok├í┼że zamrazi┼ą 12 kg potrav├şn za 24 h, ─Źo je v porovnan├ş s in├Żmi americk├Żmi chladni─Źkami priemern├í hodnota. ┼Żia─ż, funkcia r├Żchleho chladenia ch├Żba.

─Äal┼íou, vo svete americk├Żch chladni─Źiek u┼ż be┼żnou funkciou je alarm otvoren├Żch dver├ş. Ten v├ís upozorn├ş na otvoren├ę dvere chladiacej ─Źi mraziacej ─Źasti v pr├şpade, ┼że ich nech├íte otvoren├ę dlh┼íie ako 1 min├║tu. ┼ákoda, ┼że pre mal├ę dvierka syst├ęmu Door in door tento alarm nefunguje. Funkciu alarmu otvoren├Żch dver├ş nem├┤┼żete vypn├║┼ą, zvukov├Ż sign├íl v┼íak zaznie iba trikr├ít, tak┼że napr. pri ─Źisten├ş priestoru chladni─Źky v├ís nesk├┤r nebude ob┼ąa┼żova┼ą.

Za nevyhnutnos┼ą v dom├ícnosti s de┼ąmi pova┼żujem mo┼żnos┼ą uzamkn├║┼ą tla─Źidl├í ovl├ídacieho panela. ┼ákoda v┼íak, ┼że sa spolu s n├şm neuzamkne aj v├Żdajn├şk ─żadu/vody. Dovolenkov├Ż re┼żim tento model chladni─Źky nepon├║ka. V pr├şpade, ┼że budete chcie┼ą opusti┼ą dom├ícnos┼ą na dlh┼íiu dobu, chladiacu ─Źas┼ą teda nebudete m├┤c┼ą samostatne vypn├║┼ą bez toho, aby sa v├ím rozmrazila mrazni─Źka.

Ovl├ídajte chladni─Źku z pr├íce

Side by side chladni─Źka LG GSJ960PZBZ m├í vstavan├Ż WiFi modul a m├┤┼że sa teda pripoji┼ą do va┼íej dom├ícej WiFi siete. Pripojenie mus├şte vykona┼ą cez aplik├íciu LG SmartThinQ. Po pripojen├ş budete m├┤c┼ą ovl├ída┼ą niektor├ę funkcie chladni─Źky vr├ítane nastavovania teploty, a to pokojne napr. aj z pr├íce ─Źi z dovolenky.

Aplik├ícia v├ím tie┼ż umo┼żn├ş aktualizova┼ą firmv├ęr chladni─Źky. Ide o intern├Ż obslu┼żn├Ż program, ktor├Ż riadi elektroniku chladni─Źky, pri─Źom jeho aktualiz├íciou m├┤┼żete opravi┼ą niektor├ę chyby ─Źi v niektor├Żch pr├şpadoch z├şska┼ą nov├ę funkcie. Hoci toho aplik├ície nepon├║ka mnoho, m├┤┼żete ju vyu┼żi┼ą aj v spojen├ş s ─Ćal┼í├şmi smart spotrebi─Źmi LG, ako napr. pr├í─Źka, um├Żva─Źka riadu ─Źi smart TV.

Pozrite si na videu, ako prepoji┼ą chladni─Źku LG so smartf├│nom (plat├ş pre Android, aplik├ícia je k dispoz├şcii aj pre iOS):

Odha─żte poruchu za p├ír min├║t

Ak sa v├ím chladni─Źka LG GSJ960PZBZ pokaz├ş, m├íte hne─Ć 3 mo┼żnosti, ako zisti┼ą poruchu. Chladni─Źka disponuje syst├ęmom automatickej diagnostiky, ktor├Ż v pr├şpade poruchy zobraz├ş na displeji chybov├Ż k├│d konkr├ętnej poruchy.

V nasleduj├║com videu n├íjdete naj─Źastej┼íie chybov├ę k├│dy chladni─Źiek LG aj s popismi ch├Żb: https://www.youtube.com/watch?v=8UwpcGKYzP4

Okrem automatickej diagnostiky m├íte k dispoz├şcii aj funkciu Smart DiagnosisÔäó. Po zatelefonovan├ş do servisn├ęho strediska v├ím d├í technik in┼ítrukcie, ako zosn├şma┼ą chybov├Ż k├│d vo forme zvuku vyd├ívan├ęho chladni─Źkou priamo do mikrof├│nu v├í┼ího telef├│nu. Technik zvuk zaznamen├í a vyhodnot├ş poruchu, o ktorej inform├ícia je vo zvuku zak├│dovan├í.

Posledn├Żm sp├┤sobom je vyu┼żitie u┼ż spom├şnanej aplik├ície LG SmartThinQ, ktor├í na─Ź├şta chybov├Ż k├│d cez WiFi pripojenie. N├ísledne v├ím d├í tip, ako probl├ęm vyrie┼íi┼ą a ─Źi je potrebn├ę kontaktova┼ą servisn├ę stredisko.

Pozrite si na videu, ako prebieha diagnostika poruchy chladni─Źky LG pomocou funkcie Smart DiagnosisÔäó:

Hodnotenie za v├Żbavu a funkcie: 4 z 5┬á┬á┬á┬á┬á

Hlu─Źnos┼ą a spotreba energie LG GSJ960PZBZ

Menej hluku a o 32 % menej elektriny

Tento model chladni─Źky ma prekvapil svojou n├şzkou hlu─Źnos┼ąou. V├Żrobca ud├íva hlu─Źnos┼ą na ├║rovni 39 dB, americk├í chladni─Źka LG GSJ960PZBZ teda papierovo patr├ş medzi najtich┼íie na trhu, ─Źo sa mi aj potvrdilo. Ak m├íte prepojen├║ kuchy┼łu s ob├Żva─Źkou, nemus├şte sa teda vysokej hlu─Źnosti ob├íva┼ą.

Priazniv├í je aj spotreba elektriny, ktor├í dosahuje 376 kWh ro─Źne. V porovnan├ş s americk├Żmi chladni─Źkami s podobn├Żmi parametrami ide o jednu z najni┼ż┼í├şch hodn├┤t. Vzh─żadom na objem teda t├Żto chladni─Źka spad├í do energetickej triedy A++. Pre porovnanie ÔÇô v ├║spornej┼íej triede A+++ n├íjdete iba zop├ír modelov, ktor├ę s├║ v┼íak omnoho drah┼íie.

Za n├şzku hlu─Źnos┼ą i spotrebu energie zodpoved├í line├írny invertorov├Ż kompresor. Ten, na rozdiel od be┼żn├ęho kompresora, neobsahuje zbyto─Źn├ę rota─Źn├ę ─Źasti, elektromagnety, ktor├ę s├║ s├║─Źas┼ąou elektromotora v tomto pr├şpade poh├í┼łaj├║ priamo piest kompresora. T├Żm sa zni┼żuje trenie, zvy┼íuje ├║─Źinnos┼ą a t├Żm aj zni┼żuje spotreba energie kompresora, pod─ża v├Żrobcu o 32 % (v niektor├Żch materi├íloch spom├şna dokonca 45 %, tieto ├║daje v┼íak berte s rezervou).

V─Ćaka invertoru dok├í┼że kompresor be┼ża┼ą aj na n├şzky v├Żkon v pr├şpadoch, ke─Ć potrebuje chladni─Źka iba mierne dochladi┼ą vn├║torn├Ż priestor. LG pon├║ka na tento typ kompresorov 10-ro─Źn├║ z├íruku.

Pozrite si názorne na videu, ako pracuje lineárny kompresor od LG:

 

Hodnotenie za hlu─Źnos┼ą a spotrebu energie: 4, z 5┬á┬á┬á┬á┬á

Americk├í chladni─Źka LG GSJ960PZBZ ÔÇô energetick├Ż ┼ít├ştok
Americk├í chladni─Źka LG GSJ960PZBZ patr├ş medzi tich├ę a ├║sporn├ę, najm├Ą v─Ćaka line├írnemu kompresoru s 10-ro─Źnou z├írukou.

V├Żhody

 • + funkcia Door in door ┼íetriaca energiu
 • + vynikaj├║ca spotreba energie aj hlu─Źnos┼ą

Nev├Żhody

 • – ch├Żba nulov├í z├│na, z├ísuvky s regulovate─żnou vlhkos┼ąou a niektor├ę be┼żn├ę funkcie
 • – m├ílo odoln├Ż povrch, ost├ívaj├║ odtla─Źky prstov a ┼íkrabance

Z├íkladn├ę parametre LG GSJ960PZBZ

V├Żrobca LG
Model GSJ960PZBZ
Farba nerezová
Typ chladni─Źky nerezov├í
Objem chladiacej ─Źasti 405 l
Objem mraziacej ─Źasti 196 l
Ro─Źn├í spotreba energie 376 kWh
Energetická trieda A++
Hlu─Źnos┼ą 39 dB
Mraziaci v├Żkon 12 kg / 24 h
Akumula─Źn├í doba pri v├Żpadku elektriny ne┼ípecifikovan├í
V├Żrobn├şk ─żadu ├íno
V├Żdajn├şk chladenej vody ├íno
Pripojenie na vodovod áno
Beznámrazová technológia áno
Ionizátor nie
Displej áno
Nulová zóna nie
─Äal┼íie funkcie door in door (men┼íie dvierka), z├ísuvka so zv├Ż┼íenou vlhkos┼ąou, antibakteri├ílny protipachov├Ż filter, r├Żchle mrazenie, detsk├Ż z├ímok ovl├ídania, automatick├í diagnostika, ovl├ídanie cez smartf├│n, LED osvetlenie
Rozmery (┼í ├Ś v ├Ś h) 91,2 ├Ś 179 ├Ś 73,8 cm
Hmotnos┼ą 130 kg
Orienta─Źn├í cena v e-shopoch (m├┤┼że sa ─Źasom meni┼ą) 1304,90 eur

Z├ívere─Źn├ę zhodnotenie

Americk├í chladni─Źka LG GSJ960PZBZ vo mne zanechala preva┼żne pozit├şvne dojmy. Vyzdvihn├║┼ą chcem technol├│giu Door in door, ktor├í u┼íetr├ş mno┼żstvo energie a pom├┤┼że v├ím menej plytva┼ą jedlom. P├í─Źila sa mi tie┼ż minim├ílna hlu─Źnos┼ą a excelentn├í spotreba energie.

V├Ż─Źitky m├ím k nemo┼żnosti prisp├┤sobi┼ą vn├║torn├Ż priestor nastaven├şm v├Ż┼íky pol├şc a poli─Źiek vo dver├ích, k absencii nulovej z├│ny, r├Żchleho chladenia ─Źi dovolenkov├ęho re┼żimu a detsk├ęho z├ímku v├Żrobn├şka ─żadu.

Ide v┼íak o detaily, napriek ktor├Żm si mysl├şm ┼że t├íto chladni─Źka je dobrou k├║pou, ak h─żad├íte ve─żk├Ż priestor pri ─Źo najmen┼íej spotrebe energie.

 • T├║to chladni─Źku v├ím odpor├║─Źam, ak:
 • ┬áh─żad├íte ve─żk├Ż priestor pri ─Źo najmen┼íej spotrebe energie,
 • ┬ám├íte prepojen├║ kuchy┼łu s ob├Żva─Źkou a hlu─Źn├í chladni─Źka by v├ís ob┼ąa┼żovala.
 • T├║to chladni─Źku v├ím neodpor├║─Źam, ak:
 • ┬ási potrebujete prisp├┤sobi┼ą vn├║torn├Ż priestor chladni─Źky.

Hodnotenie LG GSJ960PZBZ
Dizajn a vyhotovenie 3,5 z 5      
Vn├║torn├ę vybavenie 4 z 5 ┬á┬á┬á┬á┬á
Funkcie 4 z 5      
Hlu─Źnos┼ą a spotreba energie 4,5 z 5 ┬á┬á┬á┬á┬á
Celkov├ę hodnotenie (aritmetick├Ż priemer) 4 z 5 ┬á┬á┬á┬á┬á

LG GSJ960PZBZ cena a ─Ćal┼íie parametre v e-shopoch:
Alza.sk Pozrie┼ą na e-shope
Ak sa v├ím v e-shope nezobraz├ş str├ínka s dan├Żm produktom (pr├şstup odmietnut├Ż), produkt nie je dostupn├Ż.

N├ívod na pou┼żitie LG GSJ960PZBZ

Stiahnite si u┼ż├şvate─żsk├Ż manu├íl americkej chladni─Źky LG GSJ960PZBZ.

Posted in Testy a recenzie americk├Żch chladni─Źiek | Tagged , , , ,

Leave a Reply

Va┼ía e-mailov├í adresa nebude zverejnen├í. Vy┼żadovan├ę polia s├║ ozna─Źen├ę *