Americk├í chladni─Źka LIEBHERR SBSesf 7212 ÔÇô poh─żad spredu

Recenzia LIEBHERR SBSesf 7212 ÔÇô americk├í chladni─Źka s ohromn├Żm mraziacim v├Żkonom a kapacitou

Krátke zhrnutie

Chladni─Źka Liebherr SBSesf 7212 na m┼ła urobila dojem svoj├şm kvalitn├Żm materi├ílov├Żm spracovan├şm, z ktor├ęho bolo c├şti┼ą vy┼í┼íiu cenu. Za ┼łu by som v┼íak predsa len o─Źak├íval o nie─Źo viac funkci├ş.

Jej najv├Ą─Ź┼íou v├Żhodou je obrovsk├Ż objem v porovnan├ş s konkuren─Źn├Żmi modelmi americk├Żch chladni─Źiek. Preto tento model odpor├║─Źam do dom├ícnost├ş, kde potrebujete chladi┼ą a najm├Ą mrazi┼ą ve─żk├ę mno┼żstvo potrav├şn, ─Źi u┼ż robievate ve─żk├ę n├íkupy, m├ívate bohat├║ ├║rodu v z├íhradke alebo bohat├Ż ├║lovok zveri ─Źi r├Żb.

 • T├║to chladni─Źku v├ím odpor├║─Źam, ak:
 • ┬ápotrebujete ─Źo najv├Ą─Ź┼í├ş mraziaci priestor a nechcete samostatn├║ mrazni─Źku,
 • ┬á─Źasto mraz├şte ve─żk├ę mno┼żstvo potrav├şn naraz (chod├şte na zab├şja─Źky, po─żova─Źky ─Źi m├ívate ve─żk├║ ├║rodu),
 • ┬ápotrebujete ve─żk├Ż chladiaci priestor,
 • ┬áv├ím nevad├ş priplati┼ą si za kvalitu.
 • T├║to chladni─Źku v├ím neodpor├║─Źam, ak:
 • ┬áh─żad├íte ─Źo naj├║spornej┼íie spotrebi─Źe.

V├Żhody

 • + kvalitn├ę materi├ílov├ę prevedenie
 • + prepravuje sa rozdelen├í na 2 ─Źasti ÔÇô jednoduch├í manipul├ícia

Nev├Żhody

 • – vy┼í┼íia spotreba energie
 • – za uveden├║ cenu by som ─Źakal viac funkci├ş a praktickej┼íie rie┼íenie mraziaceho priestoru

Hodnotenie Liebherr SBSesf 7212
Dizajn a vyhotovenie 5 z 5      
Vn├║torn├Ż priestor 4 z 5 ┬á┬á┬á┬á┬á
Funkcie 3,5 z 5      
Hlu─Źnos┼ą a spotreba energie 3,5 z 5 ┬á┬á┬á┬á┬á
Celkov├ę hodnotenie (aritmetick├Ż priemer) 4 z 5 ┬á┬á┬á┬á┬á

Liebherr SBSesf 7212 cena a ─Ćal┼íie parametre v e-shopoch:
TPD.sk Pozrie┼ą na e-shope
E-spotrebice.sk Pozrie┼ą na e-shope
Ak sa v├ím v e-shope nezobraz├ş str├ínka s dan├Żm produktom (pr├şstup odmietnut├Ż), produkt nie je dostupn├Ż.

Michal Toma ÔÇô autor recenzie

Recenziu pripravil: Michal Toma
T├║to recenziu som pre v├ís pripravil na z├íklade mojich dlhoro─Źn├Żch sk├║senost├ş s opravami a v├Żrobou elektronick├Żch zariaden├ş a na z├íklade sk├║senost├ş mojich priate─żov, ktor├ş sa zaoberaj├║ servisom elektrospotrebi─Źov.. Elektronike sa venujem u┼ż odmali─Źka, kedy som rozoberal r├┤zne zariadenia, aby som zistil, ako funguj├║. Nesk├┤r som za─Źal kon┼ítruova┼ą svoje vlastn├ę obvody a opravova┼ą elektroniku mojim zn├ímym. Okrem toho sa im sna┼ż├şm poradi┼ą s v├Żberom elektrospotrebi─Źov a zariaden├ş do dom├ícnosti a prispievam tie┼ż do nieko─żk├Żch online magaz├şnov, ktor├ę sa venuj├║ elektroin┼ítal├íci├ím, elektronike a smart technol├│gi├ím.

 


Celá recenzia Liebherr SBSesf 7212

Dizajn a vyhotovenie Liebherr SBSesf 7212

Jedna chladni─Źka, dva moduly

Ako prv├ę ma na americkej chladni─Źke Liebherr SBSesf 7212 zaujali obrovsk├ę rozmery. Z├íle┼ż├ş v┼íak od uhla poh─żadu ÔÇô tento model sa toti┼ż dod├íva ako dvojkombin├ícia. Ide teda o chladni─Źku a mrazni─Źku dod├ívan├║ samostatne, pri in┼ítal├íci├ş mus├şte na mieste mont├í┼że tieto 2 ─Źasti prepoji┼ą do jedn├ęho celku. V balen├ş k tomu n├íjdete r├┤zne spojovacie li┼íty a skrutky, pripravte si aj trochu trpezlivosti. Odpor├║─Źam, aby ste si podrobne pre┼ítudovali n├ívod na pou┼żitie.

Tak├ęto rie┼íenie m├í nesporn├║ v├Żhodu v tom, ┼że s chladni─Źkou budete omnoho jednoduch┼íie manipulova┼ą a na s┼ąahovanie posta─Źia dvaja siln├ş chlapi ─Źi dokonca jeden chlap s transportn├Żm voz├şkom. Miesto spojenia oboch modulov je v┼íak slab├Ż bod, chladni─Źku by ste preto po zlo┼żen├ş nemali pres├║va┼ą ─żubovo─żne, ale v┼żdy dodr┼ża┼ą pokyny na manipul├íciu uveden├ę v n├ívode na pou┼żitie.

Po zlo┼żen├ş m├í chladni─Źka ┼í├şrku neuverite─żn├Żch 121 cm, ─Źo je ve─ża aj na pomery americk├Żch chladni─Źiek. V├Ż┼íka je priemern├Żch 185 cm, chladni─Źka je v┼íak prekvapivo plytk├í ÔÇô m├í h─║bku iba 63 cm, nemus├şte sa teda ob├íva┼ą, ┼że by v├ím vy─Źnievala spoza kuchynskej linky.

D├í sa teda poveda┼ą, ┼że po in┼ítal├ícii je Liebherr SBSesf 7212 klasick├í side by side chladni─Źka, av┼íak s nad┼ítandardn├Żm objemom. V─Ćaka rozmerom m├íte k dispoz├şcii a┼ż 383 l miesta v chladiacej a 257 l v mraziacej ─Źasti. Dokopy je to teda 640 l ─Źist├ęho objemu, tak┼że tento model patr├ş medzi najv├Ą─Ź┼íie americk├ę chladni─Źky na trhu.

Americk├í chladni─Źka Liebherr SBSesf 7212 ÔÇô poh─żad spredu
Americk├í chladni─Źka Liebherr SBSesf 7212 je u┼ż na prv├Ż poh─żad rozmern├í a robustn├í.

Odoln├ę materi├ílov├ę prevedenie

─îo sa t├Żka dizajnu, ten je uhladen├Ż, jednoduch├Ż a ─Źist├Ż, na dver├ích chladni─Źky nen├íjdete ni─Ź navy┼íe, v┼íetko podstatn├ę vr├ítane ovl├ídac├şch panelov je ukryt├ę za nimi. Oce┼łujem vysok├ę rukov├Ąte, v─Ćaka ktor├Żm otvor├ş dvere s minim├ílnou n├ímahou ─Źi u┼ż najvy┼í┼í├ş dospel├Ż mu┼ż alebo men┼íie die┼ąa.

Materi├ílov├ę prevedenie je na pocit ve─żmi odoln├ę. Povrch chladni─Źky je z nehrdzavej├║cej ocele, predn├ę dvere maj├║ navy┼íe ├║pravu Smart Steel proti odtla─Źkom prstov. Dvere by ste teda pod─ża v├Żrobcu nemali o┼íetrova┼ą agres├şvnymi ─Źistiacimi prostriedkami, ─Źistiacimi kr├ęmami ─Źi le┼ítidlami. Liebherr odpor├║─Źa na predn├ę dvere iba neutr├ílne ─Źistiace prostriedky (napr. sapon├ít) a vlhk├║ handri─Źku. Na ostatn├ę ─Źasti chladni─Źky m├┤┼żete pou┼żi┼ą v pr├şpade potreby aj silnej┼íie prostriedky, utierajte v┼íak v┼żdy v smere st├┤p br├║senia povrchu.

Hodnotenie za dizajn a vyhotovenie: 5 z 5

Vn├║torn├Ż priestor Liebherr SBSesf 7212

Prisp├┤sobte si chladiaci priestor pod─ża seba

V chladiacom priestore americkej chladni─Źky Liebherr SBSesf 7212 n├íjdete celkom 7 sklenen├Żch pol├şc vo vrchnej ─Źasti. Dizajn├ęrov chv├ílim za fakt, ┼że v┼íetky a┼ż na t├║ spodn├║ m├┤┼żete nastavi┼ą do ─żubovo─żnej z vy┼íe 20 pol├┤h a prisp├┤sobi┼ą si tak priestor pod─ża seba. Jedna sklenen├í polica je plyt┼íia, v├Żhodou tohto ┼íikovn├ęho rie┼íenia je, ┼że na policu pod ┼łou m├┤┼żete umiestni┼ą vysok├ę f─ża┼íe (Liebherr naz├Żva t├║to funkciu VarioSpace).

Americk├í chladni─Źka Liebherr SBSesf 7212 ÔÇô chladiaci priestor naplnen├Ż potravinami
V─Ćaka syst├ęmu VarioSpace s plytkou poli─Źkou m├┤┼żete na sklenen├║ policu umiestni┼ą aj vysok├ę f─ża┼íe ─Źi d┼żb├íny (ako na fotografii v─żavo v strede).

V spodnej ─Źasti chladiaceho priestoru n├íjdete 2 plastov├ę boxy na ovocie a zeleninu. Nemus├şte sa b├í┼ą, ┼że by v├ím vypadli tak ako pri in├Żch chladni─Źk├ích, v tomto pr├şpade s├║ toti┼ż umiestnen├ę na v├Żsuvn├Żch teleskopick├Żch ko─żajni─Źk├ích.

Na vn├║tornej strane dver├ş m├íte k dispoz├şcii 5 plastov├Żch poli─Źiek s nastavite─żnou stredovou deliacou prie─Źkou. Poli─Źk├ím m├┤┼żete nastavi┼ą aj rozli─Źn├║ v├Ż┼íku. S├║─Źas┼ąou pr├şslu┼íenstva je aj dr┼żiak na vajcia, ┼żia─ż, dr┼żiak na v├şnov├ę f─ża┼íe vo vodorovnej polohe som v balen├ş nena┼íiel.

Americk├í chladni─Źka Liebherr SBSesf 7212 ÔÇô plastov├ę z├ísuvky na zeleninu a ovocie
Z├ísuvky v chladni─Źke Liebherr SBSesf 7212 s├║ umiestnen├ę na teleskopick├Żch v├Żsuvn├Żch ko─żajni─Źk├ích.

Mraziaci priestor nem├┤┼że by┼ą jednoduch┼í├ş

V mraziacej ─Źasti v┼íak ┼íikovn├ę rie┼íenia ch├Żbaj├║. N├íjdete tu iba 8 plastov├Żch boxov, ktor├ę v├ím s├şce poskytn├║ dostatok ├║lo┼żn├ęho priestoru pre mrazen├ę potraviny, ne─Źakajte v┼íak ni─Ź ─Ćal┼íie. Ch├Żba v├Żrobn├şk ─żadu a v├Żdajn├şk chladenej vody, v pr├şslu┼íenstve som dokonca nena┼íiel ani formi─Źku na ─żadov├ę kocky. Od chladni─Źky v tejto cenovej hladine by som ─Źakal trochu viac.

Hodnotenie za vn├║torn├Ż priestor: 4 z 5

V├Żbava a funkcie Liebherr SBSesf 7212

Dva moduly, dva ovládacie panely, dva kompresory

Ke─Ć┼że tento model chladni─Źky je dvojkombin├íciou a dod├íva sa v rozdelenom stave, chladenie chladiacej a mraziacej ─Źasti maj├║ na starosti samostatn├ę kompresory. M├┤┼żeme teda prehl├ísi┼ą, ┼że Liebherr SBSesf 7212 je dvojkompresorov├í chladni─Źka s mrazni─Źkou. Obe ─Źasti maj├║ samostatn├ę ovl├ídacie panely na vrchnej strane, ukryt├ę za dverami. V├Żhodou je, ┼że nepotrebuj├║ detsk├║ poistku a nenar├║┼íaj├║ vzh─żad chladni─Źky.

Teploty chladni─Źky a mrazni─Źky si teda m├┤┼żete nastavi┼ą oddelene. Ak si prinesiete ve─żk├Ż n├íkup z obchodu, m├┤┼żete vyu┼żi┼ą funkciu r├Żchleho chladenia, ktor├í do─Źasne na 12 h zn├ş┼żi teplotu v chladni─Źke na 2 ┬░C, aby sa ulo┼żen├ę potraviny r├Żchlo schladili a nepokazili sa. Funkciu r├Żchleho mrazenia vyu┼żijete zase pri ve─żkej ├║rode v z├íhradke ─Źi ve─żkom n├íkupe m├Ąsa alebo r├Żb. R├Żchle mrazenie zn├ş┼żi teplotu na -32 ┬░C, aby sa potraviny ─Źo najr├Żchlej┼íie zmrazili na teplotu bezpe─Źn├║ pre dlhodob├ę uchovanie. Funkcia sa automaticky vypne po 65 h.

Americk├í chladni─Źka Liebherr SBSesf 7212 ÔÇô ovl├ídacie panely
Americk├í chladni─Źka Liebherr SBSesf 7212 je tvoren├í 2 modulmi, pri─Źom ka┼żd├Ż z nich m├í samostatn├ę ovl├ídanie.

Ideálna na mrazenie

V─Ćaka v├Żkonn├ęmu kompresoru dok├í┼że chladni─Źka Liebherr SBSesf 7212 zmrazi┼ą a┼ż 20 kg potrav├şn za 24 h, ─Źo je takmer dvojn├ísobn├í hodnota oproti v├Ą─Ź┼íine konkuren─Źn├Żch modelov. Chladni─Źku teda odpor├║─Źam do dom├ícnost├ş, kde ─Źasto mraz├şte ve─żk├ę mno┼żstvo potrav├şn (napr. u┼ż spom├şnan├║ ├║rodu zo z├íhradky, zab├şja─Źkov├ę v├Żrobky, uloven├║ zver at─Ć.). Vynikaj├║ca je tie┼ż akumula─Źn├í doba a┼ż 24 h, ─Źo je op├Ą┼ą dvojn├ísobok oproti mnoh├Żm konkuren─Źn├Żm modelom. Ide o dobu, po─Źas ktorej udr┼ż├ş mrazni─Źka potraviny zamrazen├ę po v├Żpadku elektriny.

Vzh─żadom na to, ┼że teplotu v chladni─Źke a mrazni─Źke ovl├ídate v tomto pr├şpade samostatne, dovolenkov├Ż re┼żim tu nen├íjdete. Chladni─Źku v┼íak m├┤┼żete vypn├║┼ą samostatne a mrazni─Źku necha┼ą jednoducho be┼ża┼ą. T├Żm u┼íetr├şte elektrinu a z├írove┼ł si nech├íte zamrazen├ę dlhodobo uchovan├ę potraviny.

Americk├í chladni─Źka Liebherr SBSesf 7212 ÔÇô mraziaci priestor
Mraziaci priestor americkej chladni─Źky Liebherr SBSesf 7212 je vyrie┼íen├Ż ve─żmi jednoducho.

Bez potreby odmrazovania

Ako pri ka┼żdej americkej chladni─Źke, aj v pr├şpade Liebherr SBSesf 7212 je samozrejmos┼ąou bezn├ímrazov├Ż syst├ęm ÔÇô chladiacu ani mraziacu ─Źas┼ą teda nebudete musie┼ą odmrazova┼ą. O rovnomern├║ distrib├║ciu teploty a vlhkosti sa star├í vstavan├Ż ventil├ítor, ktor├Ż v┼íak v tomto pr├şpade m├┤┼żete manu├ílne vypn├║┼ą pomocou tla─Źidiel. V├Żrobca odpor├║─Źa ventil├ítor zap├şna┼ą iba v pr├şpade teploty v miestnosti nad 33 ┬░C alebo vysokej vlhkosti vzduchu, v opa─Źnom pr├şpade sa vraj zvy┼íuje spotreba energie. Je to zvl├í┼ítne rie┼íenie, pri in├Żch americk├Żch chladni─Źk├ích be┼ż├ş ventil├ítor automaticky.

Poslednou zauj├şmavou funkciou je alarm otvoren├Żch dver├ş, ktor├Ż v├ís po min├║te upozorn├ş zvukov├Żm sign├ílom na to, ┼że ste dvere nezavreli nadoraz.

Funkcie chladni─Źky s├║ teda sk├┤r priemern├ę. Ak m├ím by┼ą objekt├şvny, op├Ą┼ą mus├şm podotkn├║┼ą, ┼że vzh─żadom na cenu chladni─Źky by som ─Źakal viac funkci├ş ÔÇô napr. v├Żrobn├şk ─żadu, ktor├Ż tu nen├íjdete a mo┼żno aj nejak├ę smart ÔÇ×vychyt├ívkyÔÇť. D├ívam preto ni┼ż┼í├ş po─Źet bodov.

Hodnotenie za v├Żbavu a funkcie: 3,5 z 5

Americk├í chladni─Źka Liebherr SBSesf 7212 ÔÇô bezn├ímrazov├Ż syst├ęm
V─Ćaka bezn├ímrazov├ęmu syst├ęmu NoFrost nebudete musie┼ą odmrazova┼ą chladiacu ani mraziacu ─Źas┼ą chladni─Źky Liebherr SBSesf 7212.

Hlu─Źnos┼ą a spotreba energie Liebherr SBSesf 7212

Pre chladni─Źku Liebherr SBSesf 7212 ud├íva v├Żrobca papierov├║ hlu─Źnos┼ą 42 dB. Skuto─Źnos┼ą je v┼íak tak├í, ┼że subjekt├şvne je chladni─Źka omnoho tich┼íia a vysokej hlu─Źnosti sa nemus├şte ob├íva┼ą. Je to z d├┤vodu, ┼że chladiaca i mraziaca ─Źas┼ą s├║ vybaven├ę invertorov├Żmii kompresormi, ktor├ę dok├í┼żu pracova┼ą na n├şzky v├Żkon v pr├şpade, ┼że nepotrebuj├║ chladi┼ą intenz├şvne.

So spotrebou energie to nie je najide├ílnej┼íie, dosahuje 460 kWh ro─Źne, ─Źo je nadpriemern├í hodnota, ktor├Ż rad├ş tento model chladni─Źky do energetickej triedy A+. Vzh─żadom na objem a┼ż 640 l je v┼íak spotreba akceptovate─żn├í.

Hodnotenie za hlu─Źnos┼ą a spotrebu energie: 3,5 z 5

Americk├í chladni─Źka Liebherr SBSesf 7212 ÔÇô energetick├Ż ┼ít├ştok
Americk├í chladni─Źka Liebherr SBSesf 7212 nepatr├ş medzi naj├║spornej┼íie, subjekt├şvna hlu─Źnos┼ą je v┼íak n├şzka.

 

V├Żhody

 • + kvalitn├ę materi├ílov├ę prevedenie
 • + prepravuje sa rozdelen├í na 2 ─Źasti ÔÇô jednoduch├í manipul├ícia

Nev├Żhody

 • – vy┼í┼íia spotreba energie
 • – za uveden├║ cenu by som ─Źakal viac funkci├ş a praktickej┼íie rie┼íenie mraziaceho priestoru

Z├íkladn├ę parametre Liebherr SBSesf 7212

V├Żrobca Liebherr
Model SBSesf 7212
Farba nerezová
Typ chladni─Źky side by side
Objem chladiacej ─Źasti 383 l
Objem mraziacej ─Źasti 257 l
Ro─Źn├í spotreba energie 460 kWh
Energetická trieda A+
Hlu─Źnos┼ą 42 dB
Mraziaci v├Żkon 20 kg / 24 h
Akumula─Źn├í doba pri v├Żpadku elektriny 24 h
V├Żrobn├şk ─żadu nie
V├Żdajn├şk chladenej vody nie
Pripojenie na vodovod nie
Beznámrazová technológia áno
Ionizátor nie
Displej áno
Nulová zóna nie
─Äal┼íie funkcie vyp├şnate─żn├Ż ventil├ítor, 2 kompresory, r├Żchle chladenie, r├Żchle mrazenie, alarm otvoren├Żch dver├ş, LED osvetlenie
Rozmery (┼í ├Ś v ├Ś h) 121 ├Ś 185,2 ├Ś 63 cm (dod├íva sa rozdelen├í na 2 ─Źasti)
Hmotnos┼ą 153 kg
Orienta─Źn├í cena v e-shopoch (m├┤┼że sa ─Źasom meni┼ą) 1999,00 eur

Z├ívere─Źn├ę zhodnotenie

Chladni─Źka Liebherr SBSesf 7212 na m┼ła urobila dojem svoj├şm kvalitn├Żm materi├ílov├Żm spracovan├şm, z ktor├ęho bolo c├şti┼ą vy┼í┼íiu cenu. Za ┼łu by som v┼íak predsa len o─Źak├íval o nie─Źo viac funkci├ş.

Jej najv├Ą─Ź┼íou v├Żhodou je obrovsk├Ż objem v porovnan├ş s konkuren─Źn├Żmi modelmi americk├Żch chladni─Źiek. Preto tento model odpor├║─Źam do dom├ícnost├ş, kde potrebujete chladi┼ą a najm├Ą mrazi┼ą ve─żk├ę mno┼żstvo potrav├şn, ─Źi u┼ż robievate ve─żk├ę n├íkupy, m├ívate bohat├║ ├║rodu v z├íhradke alebo bohat├Ż ├║lovok zveri ─Źi r├Żb.

 

 • T├║to chladni─Źku v├ím odpor├║─Źam, ak:
 • ┬ápotrebujete ─Źo najv├Ą─Ź┼í├ş mraziaci priestor a nechcete samostatn├║ mrazni─Źku,
 • ┬á─Źasto mraz├şte ve─żk├ę mno┼żstvo potrav├şn naraz (chod├şte na zab├şja─Źky, po─żova─Źky ─Źi m├ívate ve─żk├║ ├║rodu),
 • ┬ápotrebujete ve─żk├Ż chladiaci priestor,
 • ┬áv├ím nevad├ş priplati┼ą si za kvalitu.
 • T├║to chladni─Źku v├ím neodpor├║─Źam, ak:
 • ┬áh─żad├íte ─Źo naj├║spornej┼íie spotrebi─Źe.

Hodnotenie Liebherr SBSesf 7212
Dizajn a vyhotovenie 5 z 5      
Vn├║torn├Ż priestor 4 z 5 ┬á┬á┬á┬á┬á
Funkcie 3,5 z 5      
Hlu─Źnos┼ą a spotreba energie 3,5 z 5 ┬á┬á┬á┬á┬á
Celkov├ę hodnotenie (aritmetick├Ż priemer) 4 z 5 ┬á┬á┬á┬á┬á

Liebherr SBSesf 7212 cena a ─Ćal┼íie parametre v e-shopoch:
TPD.sk Pozrie┼ą na e-shope
E-spotrebice.sk Pozrie┼ą na e-shope
Ak sa v├ím v e-shope nezobraz├ş str├ínka s dan├Żm produktom (pr├şstup odmietnut├Ż), produkt nie je dostupn├Ż.

Pozrite si video recenziu chladni─Źky Liebherr SBSesf 7212 (v ru┼ítine):

N├ívod na pou┼żitie Liebherr SBSesf 7212

Stiahnite si u┼ż├şvate─żsk├Ż manu├íl chladni─Źky Liebherr SBSesf 7212.

Posted in Testy a recenzie americk├Żch chladni─Źiek | Tagged , , ,

Leave a Reply

Va┼ía e-mailov├í adresa nebude zverejnen├í. Vy┼żadovan├ę polia s├║ ozna─Źen├ę *