Americk├í chladni─Źka Gorenje NRM8182MXÔÇô poh─żad spredu

Recenzia Gorenje NRM 8182 MX ÔÇô ├║sporn├í ┼ítvordverov├í americk├í chladni─Źka

Krátke zhrnutie

Na chladni─Źke Gorenje NRM8182MX ma u┼ż na prv├Ż poh─żad up├║tal skuto─Źne minimalistick├Ż dizajn, ktor├Ż zapadne do ka┼żdej modernej kuchyne. Nep├í─Źilo sa mi v┼íak neefekt├şvne navrhnut├ę rozlo┼żenie vn├║torn├ęho priestoru a prekvapili ma aj ch├Żbaj├║ce funkcie, ako napr. dovolenkov├Ż re┼żim a tie┼ż stru─Źnej┼í├ş n├ívod, ne┼ż na ak├ę som pri americk├Żch chladni─Źk├ích zvyknut├Ż.

Nev├Żhody v┼íak vyva┼żuje pomerne priazniv├í cena. V─Ćaka kompaktn├Żm rozmerom ju odpor├║─Źam aj do men┼í├şch kuch├Ż┼ł, v ktor├Żch v├ím v┼íak kapacita klasickej chladni─Źky neposta─Źovala.

 • T├║to chladni─Źku v├ím odpor├║─Źam, ak:
 • ┬ám├íte mal├║ kuchy┼łu ale potrebujete ve─ża chladiaceho priestoru,
 • ┬ási potrp├şte na ├║sporn├ę spotrebi─Źe.
 • T├║to chladni─Źku v├ím neodpor├║─Źam, ak:
 • ┬ápotrebujete mrazi┼ą ve─ża potrav├şn.

V├Żhody

 • + minimalistick├Ż dizajn
 • + ├║sporn├Ż a tich├Ż invertorov├Ż kompresor

Nev├Żhody

 • – neefekt├şvne vyu┼żit├Ż vn├║torn├Ż priestor
 • – ch├Żba v├Żrobn├şk ─żadu i dovolenkov├Ż re┼żim

Hodnotenie Gorenje NRM8182MX
Dizajn a vyhotovenie 4 z 5      
Vn├║torn├Ż priestor 3,5 z 5 ┬á┬á┬á┬á┬á
Funkcie 3 z 5      
Hlu─Źnos┼ą a spotreba energie 4 z 5 ┬á┬á┬á┬á┬á
Celkov├ę hodnotenie (aritmetick├Ż priemer) 3,625 z 5 ┬á┬á┬á┬á┬á

Gorenje NRM8182MX cena a ─Ćal┼íie parametre v e-shopoch:
Alza.sk Pozrie┼ą na e-shope
Andreashop.sk Pozrie┼ą na e-shope
TPD.sk Pozrie┼ą na e-shope
E-spotrebice.sk Pozrie┼ą na e-shope
Ak sa v├ím v e-shope nezobraz├ş str├ínka s dan├Żm produktom (pr├şstup odmietnut├Ż), produkt nie je dostupn├Ż.

Michal Toma ÔÇô autor recenzie

Recenziu pripravil: Michal Toma
T├║to recenziu som pre v├ís pripravil na z├íklade mojich dlhoro─Źn├Żch sk├║senost├ş s opravami a v├Żrobou elektronick├Żch zariaden├ş a na z├íklade sk├║senost├ş mojich priate─żov, ktor├ş sa zaoberaj├║ servisom elektrospotrebi─Źov.. Elektronike sa venujem u┼ż odmali─Źka, kedy som rozoberal r├┤zne zariadenia, aby som zistil, ako funguj├║. Nesk├┤r som za─Źal kon┼ítruova┼ą svoje vlastn├ę obvody a opravova┼ą elektroniku mojim zn├ímym. Okrem toho sa im sna┼ż├şm poradi┼ą s v├Żberom elektrospotrebi─Źov a zariaden├ş do dom├ícnosti a prispievam tie┼ż do nieko─żk├Żch online magaz├şnov, ktor├ę sa venuj├║ elektroin┼ítal├íci├ím, elektronike a smart technol├│gi├ím.

 


Celá recenzia Gorenje NRM8182MX

Dizajn a vyhotovenie Gorenje NRM8182MX

Dizajn chladni─Źky sa nesie v duchu minimalizmu. Povrch je vyhotoven├Ż z matnej nehrdzavej├║cej ocele, pri─Źom na dver├ích nen├íjdete takmer ┼żiadne prvky, okrem v├Żrezov s ─Źiernymi li┼ítami, ktor├ę z├írove┼ł tvoria rukov├Ąte na otv├íranie dver├ş. S odtla─Źkami prstov sa vzh─żadom na matn├Ż povrch budete pri tomto modeli stret├íva┼ą iba minim├ílne.

Americk├í chladni─Źka Gorenje NRM8182MX ÔÇô poh─żad z perspekt├şvy
V├Żrobca stavil v pr├şpade chladni─Źky Gorenje NRM8182MX na nerezov├ę vyhotovenie.

Gorenje NRM8182MX je ┼ítvordverov├í chladni─Źka. Vo vrchnej ─Źasti n├íjdete ┼íirok├Ż chladiaci priestor ukryt├Ż za dvojkr├şdlov├Żmi dverami ÔÇô ide o rovnak├ę rie┼íenie ak├ę pou┼ż├şvaj├║ v├Żrobcovia pri french door (tzv. franc├║zskych) chladni─Źk├ích. Na rozdiel od nich je v┼íak mraziaci priestor rozdelen├Ż na dve polovice, pri─Źom ka┼żd├í z nich je pr├şstupn├í cez samostatn├ę dvierka v spodnej ─Źasti.

Pri tomto modeli americkej chladni─Źky ma prekvapili ÔÇ×kompaktn├ęÔÇť rozmery, ktor├ę s├║ oproti be┼żn├Żmi americk├Żm chladni─Źk├ím men┼íie u┼ż na prv├Ż poh─żad. ┼á├şrka chladni─Źky nepresahuje 80 cm, tak┼że ju pokojne umiestnite aj na miesta, kde by sa nezmestili be┼żn├ę americk├ę chladni─Źky, ktor├ę s├║ ─Źasto o vy┼íe 10 cm ┼íir┼íie. Men┼íia je tie┼ż h─║bka chladni─Źky ÔÇô s vy┼íe 64 cm oproti 70 cm pri be┼żn├Żch americk├Żch chladni─Źk├ích v├ím Gorenje NRM8182MX nebude vy─Źnieva┼ą pred kuchynsk├║ linku.

Jednozna─Źne teda tento model odpor├║─Źam do men┼í├şch kuch├Ż┼ł. Pri svojich rozmeroch dok├í┼że t├íto chladni─Źka uskladni┼ą 265 l potrav├şn v chladiacom priestore, pre mrazni─Źku ostalo skromnej┼í├şch 129 l. To je st├íle viac ako pri be┼żn├Żch ÔÇ×neamerick├ŻchÔÇť chladni─Źk├ích, no menej ako pri americk├Żch chladni─Źk├şch be┼żnej ve─żkosti.

Ni┼ż┼íia je aj hmotnos┼ą, ktor├í v tomto pr├şpade dosahuje 89 kg, napriek tomu sa v┼íak nemus├şte ob├íva┼ą prepravy a manipul├ície ÔÇô t├║ v├ím zjednodu┼íia kolieska na spodnej strane. Po bokoch a na vrchnej strane chladni─Źky si pripravte 10 cm vo─żn├ęho priestoru, na zadnej strane posta─Ź├ş 5 cm.

Hodnotenie za dizajn a vyhotovenie: 4 z 5

Vn├║torn├Ż priestor Gorenje NRM8182MX

Plechy aj na ┼í├şrku

Chladiaci priestor zaber├í cel├║ ┼í├şrku chladni─Źky, tak┼że sa do┼ł zmestia aj ve─żk├ę plechy ─Źi pek├í─Źe s m├Ąsom, kol├í─Źmi ─Źi in├Żmi dobrotami. Samozrejme, mus├şte po─Ź├şta┼ą, ┼że je o p├ír cm u┼ż┼í├ş, ke─Ć┼że chladni─Źka NRM8182MX je o nie─Źo u┼ż┼íia ako in├ę americk├ę chladni─Źky. N├íjdete v ┼łom iba 3 sklenen├ę police, ─Źo nemus├ş ka┼żd├ęmu sta─Źi┼ą. Aj do dver├ş chladiaceho priestoru umiestnili dizajn├ęri iba po 2 poli─Źky na ka┼żdej strane, ─Źo sa mi zd├í by┼ą m├ílo. Priestor vo dver├ích by som dok├ízal vyu┼żi┼ą aj ├║─Źelnej┼íie

Americk├í chladni─Źka Gorenje NRM8182MX ÔÇô otvoren├í
Do otvorenej chladni─Źky Gorenje NRM8182MX dostanete plech na ┼í├şrku ─Źi viacero hrncov ved─ża seba.

V spodnej ─Źasti chladiaceho priestoru na┼íli miesto dve plastov├ę z├ísuvky. Prv├í je ur─Źen├í na zeleninu a ovocie, pri─Źom jej vlhkos┼ą m├┤┼żete nastavi┼ą pod─ża typu uskladnen├Żch potrav├şn. Druh├í z├ísuvka tvor├ş tzv. nulov├║ z├│nu, teplotu v nej si m├┤┼żete zn├ş┼żi┼ą o 2 ÔÇô 3 ┬░C pomocou posuvn├ęho ovl├ída─Źa na zadnej vn├║tornej stene chladni─Źky. T├íto z├ísuvka sa hod├ş napr. na uskladnenie m├Ąsa, r├Żb ─Źi syrov. Okrem teploty si aj v tejto druhej z├ísuvke m├┤┼żete nastavi┼ą potrebn├║ vlhkos┼ą.

Podobne ako v in├Żch chladni─Źk├ích so ┼íirok├Żm chladiacim priestorom, ani v tomto modeli som nena┼íiel kovov├Ż dr┼żiak na f─ża┼íe. Nepova┼żujem to v┼íak za nejak├║ v├Żrazn├║ nev├Żhodu.

Americk├í chladni─Źka Gorenje NRM8182MX ÔÇô z├ísuvka na zeleninu s nastavite─żnou vlhkos┼ąou
Vlhkos┼ą v z├ísuvk├ích na zeleninu chladni─Źky Gorenje NRM8182MX si m├┤┼żete nastavi┼ą. Zelenina ─Źi ovocie v├ím tak vydr┼żia omnoho dlh┼íie.

Mraziaci priestor ÔÇô 2 ─Źasti

Ako som u┼ż spomenul, mraziaci priestor je zvislo rozdelen├Ż na 2 ─Źasti. V ka┼żdej z nich n├íjdete po 3 plastov├ę z├ísuvky. Tie s├║ pomerne ├║zke, tak┼że m├┤┼żete ma┼ą probl├ęm uskladni┼ą v nich napr. mrazen├║ pizzu s v├Ą─Ź┼í├şm priemerom alebo v├Ą─Ź┼íie cel├ę ryby. Vrchn├ę z├ísuvky s├║ spredu otvoren├ę a m├┤┼żete z nich teda jednoducho vybera┼ą ─Źasto konzumovan├ę potraviny (napr. nanuky ─Źi zmrzlinu) bez toho, aby ste museli otv├íra┼ą dvere mraziaceho priestoru dokor├ín.

Americk├í chladni─Źka Gorenje NRM8182MX ÔÇô poh─żad do mraziaceho priestoru
Vrchn├ę z├ísuvky s├║ spredu otvoren├ę a jednoducho pr├şstupn├ę aj bez toho, aby ste museli otv├íra┼ą dvere mraziaceho priestoru dokor├ín.

V pr├şslu┼íenstve n├íjdete aj formi─Źku na ─żadov├ę kocky, ktor├í je vybaven├í z├ísobn├şkom. Hotov├ę kocky do┼ł m├┤┼żete vyklopi┼ą oto─Źen├şm koliesok na formi─Źke, z├ísobn├şk v┼íak zvykne prim┼Ľza┼ą.

Americk├í chladni─Źka Gorenje NRM8182MX ÔÇô formi─Źka na ─żadov├ę kocky v mraziacom priestore
V mraziacom priestore chladni─Źky n├íjdete ┼íikovn├║ formi─Źku na ─żad so z├ísobn├şkom. Automatick├Ż v├Żrobn├şk ─żadu, ┼żia─ż, ch├Żba.

┼átandardom v modern├Żch chladni─Źk├ích je ├║sporn├ę LED osvetlenie, pri─Źom Gorenje NRM8182MX nie je v├Żnimkou. Osvetlenie m├í dlh├║ ┼żivotnos┼ą a je bez├║dr┼żbov├ę, nemus├şte v ┼łom teda meni┼ą ┼żiarovku. Pokia─ż by sa v┼íak pokazilo, v servise v├ím dok├í┼żu vymeni┼ą cel├Ż modul osvetlenia.

Hodnotenie za vn├║torn├Ż priestor: 3,5 z 5

V├Żbava a funkcie Gorenje NRM8182MX

U┼ż ┼żiadne odmrazovanie

Samozrejmos┼ąou pre tento model je tak ako pri in├Żch americk├Żch chladni─Źk├ích bezn├ímrazov├Ż syst├ęm (v tomto pr├şpade m├í n├ízov Total NoFrost). Chladni─Źku ani mrazni─Źku teda nemus├şte ru─Źne odmrazova┼ą.

Rovnomern├ę pr├║denie vzduchu vo v┼íetk├Żch smeroch zabezpe─Źuje syst├ęm MultiFlow 360 ┬░. V─Ćaka nemu je v chladni─Źke rovnomerne rozlo┼żen├í nielen teplota, ale aj vlhkos┼ą. V├Żrobcu mus├şm pochv├íli┼ą, preto┼że chladni─Źka dok├í┼że v─Ćaka nemu skuto─Źne dr┼ża┼ą nastaven├║ teplotu pomerne presne a bez v├Ą─Ź┼í├şch v├Żkyvov.

Americk├í chladni─Źka Gorenje NRM8182MX ÔÇô technol├│gia MultiFlow 360┬░
Technol├│gia MultiFlow 360┬░ v chladni─Źke Gorenje NRM8182MX pom├┤┼że rovnomerne rozlo┼żi┼ą teplotu i vlhkos┼ą.

Ovl├ídac├ş panel h─żadajte vo vn├║tri

Ovl├ídac├ş panel n├íjdete v pr├şpade modelu Gorenje NRM8182MX netypicky na pravej vn├║tornej stene chladni─Źky. Je pomerne nen├ípadn├Ż a vybaven├Ż dotykov├Żmi podsvieten├Żmi tla─Źidlami ÔÇô displej tu nen├íjdete. Prekvapilo ma, ┼że teplotu si m├┤┼żete nastavi┼ą iba skokovo, aj ke─Ć pre obe ─Źasti samostatne. Pre chladiacu ─Źas┼ą je to 2, 4, 6 a 8 ┬░C, pre mraziacu je to -16, -18, -20 a -24 ┬░C.

K dispoz├şcii m├íte aj funkciu r├Żchleho chladenia Super Cool, ktor├í v├ím r├Żchlo schlad├ş n├íkup prinesen├Ż z obchodu. Aktiv├íciou funkcie zn├ş┼żite teplotu chladni─Źky na 2 ┬░C, po 6 h sa t├íto funkcia vypne. V mraziacom priestore m├┤┼żete zase aktivova┼ą funkciu r├Żchleho mrazenia. T├í zn├ş┼żi teplotu v mrazni─Źke na -24 ┬░C na 52 h a pom├┤┼że v├ím r├Żchlo zamrazi┼ą napr. v├Ą─Ź┼íie mno┼żstvo ovocia ─Źi zeleniny zo z├íhradky.

Americk├í chladni─Źka Gorenje NRM8182MX ÔÇô
Ovl├ídac├ş panel chladni─Źky Gorenje NRM8182MX n├íjdete netradi─Źne na vn├║tornej bo─Źnej stene chladiaceho priestoru.

V├Żrobn├şk ─żadu ani v├Żdajn├şk chladenej vody na tomto modeli nen├íjdete, ch├Żba aj tzv. dovolenkov├Ż re┼żim, ktor├Ż by vypol chladenie a zachoval funkciu mrazni─Źky. Vzh─żadom na cenu v┼íak dok├í┼żem nad t├Żmito nedostatkami privrie┼ą o─Źi.

Hodnotenie za v├Żbavu a funkcie: 3 z 5

Hlu─Źnos┼ą a spotreba energie Gorenje NRM8182MX

Srdcom chladni─Źky Gorenje NRM8182MX je tzv. invertorov├Ż kompresor s regul├íciou v├Żkonu. V pr├şpade, ak je nutn├ę chladi┼ą intenz├şvne, be┼ż├ş na pln├Ż v├Żkon, pri slab┼íom dochladzovan├ş v┼íak be┼ż├ş na men┼í├ş v├Żkon, tak, ─Ź├şm ┼íetr├ş energiu a je menej hlu─Źn├Ż. D├┤kazom toho je aj pomerne n├şzka hlu─Źnos┼ą ÔÇô v├Żrobca s├şce ud├íva 42 dB, subjekt├şvne je v┼íak hlu─Źnos┼ą pomerne n├şzka. Sk├┤r ako kompresor trochu po─Źu┼ą vn├║torn├Ż ventil├ítor, je to v┼íak iba tak├Ż tich┼í├ş ┼íum.

Ro─Źn├í spotreba tohto modelu chladni─Źky sa pohybuje na ├║rovni 299 kWh, tak┼że patr├ş medzi tie ├║spornej┼íie ÔÇô spad├í do energetickej triedy A++.

Hodnotenie za hlu─Źnos┼ą a spotrebu energie: 4 z 5

Americk├í chladni─Źka Gorenje NRM8182MX ÔÇô energetick├Ż ┼ít├ştok
Americk├í chladni─Źka Gorenje NRM8182MX je ├║sporn├í a subjekt├şvne aj vcelku tich├í napriek vy┼í┼íej papierovej hlu─Źnosti.

V├Żhody

 • + minimalistick├Ż dizajn
 • + ├║sporn├Ż a tich├Ż invertorov├Ż kompresor

Nev├Żhody

 • – neefekt├şvne vyu┼żit├Ż vn├║torn├Ż priestor
 • – ch├Żba v├Żrobn├şk ─żadu i dovolenkov├Ż re┼żim

Z├íkladn├ę parametre Gorenje NRM8182MX

V├Żrobca Gorenje
Model NRM8182MX
Farba nerezová
Typ chladni─Źky ┼ítvordverov├í
Objem chladiacej ─Źasti 265 l
Objem mraziacej ─Źasti 129 l
Ro─Źn├í spotreba energie 299 kWh
Energetická trieda A++
Hlu─Źnos┼ą 42 dB
Mraziaci v├Żkon 12 kg / 24 h
Akumula─Źn├í doba pri v├Żpadku elektriny ne┼ípecifikovan├í
V├Żrobn├şk ─żadu nie
V├Żdajn├şk chladenej vody nie
Pripojenie na vodovod nie
Beznámrazová technológia áno
Ionizátor nie
Displej nie
Nulová zóna nie
─Äal┼íie funkcie LED osvetlenie, r├Żchle chladenie, r├Żchle mrazenie
Rozmery (┼í ├Ś v ├Ś h) 79,4 ├Ś 181,6 ├Ś 64,3 cm
Hmotnos┼ą 89 kg
Orienta─Źn├í cena v e-shopoch (m├┤┼że sa ─Źasom meni┼ą) 799,00 eur

Z├ívere─Źn├ę zhodnotenie

Na chladni─Źke Gorenje NRM8182MX ma u┼ż na prv├Ż poh─żad up├║tal skuto─Źne minimalistick├Ż dizajn, ktor├Ż zapadne do ka┼żdej modernej kuchyne. Nep├í─Źilo sa mi v┼íak neefekt├şvne navrhnut├ę rozlo┼żenie vn├║torn├ęho priestoru a prekvapili ma aj ch├Żbaj├║ce funkcie, ako napr. dovolenkov├Ż re┼żim a tie┼ż stru─Źnej┼í├ş n├ívod, ne┼ż na ak├ę som pri americk├Żch chladni─Źk├ích zvyknut├Ż.

Nev├Żhody v┼íak vyva┼żuje pomerne priazniv├í cena. V─Ćaka kompaktn├Żm rozmerom ju odpor├║─Źam aj do men┼í├şch kuch├Ż┼ł, v ktor├Żch v├ím v┼íak kapacita klasickej chladni─Źky neposta─Źovala.

 • T├║to chladni─Źku v├ím odpor├║─Źam, ak:
 • ┬ám├íte mal├║ kuchy┼łu ale potrebujete ve─ża chladiaceho priestoru,
 • ┬ási potrp├şte na ├║sporn├ę spotrebi─Źe.
  • T├║to chladni─Źku v├ím neodpor├║─Źam, ak:
  • ┬ápotrebujete mrazi┼ą ve─ża potrav├şn.

Hodnotenie Gorenje NRM8182MX
Dizajn a vyhotovenie 4 z 5      
Vn├║torn├Ż priestor 3,5 z 5 ┬á┬á┬á┬á┬á
Funkcie 3 z 5      
Hlu─Źnos┼ą a spotreba energie 4 z 5 ┬á┬á┬á┬á┬á
Celkov├ę hodnotenie (aritmetick├Ż priemer) 3,625 z 5 ┬á┬á┬á┬á┬á

Gorenje NRM8182MX cena a ─Ćal┼íie parametre v e-shopoch:
Alza.sk Pozrie┼ą na e-shope
Andreashop.sk Pozrie┼ą na e-shope
TPD.sk Pozrie┼ą na e-shope
E-spotrebice.sk Pozrie┼ą na e-shope
Ak sa v├ím v e-shope nezobraz├ş str├ínka s dan├Żm produktom (pr├şstup odmietnut├Ż), produkt nie je dostupn├Ż.

N├ívod na pou┼żitie Gorenje NRM8182MX

Stiahnite si u┼ż├şvate─żsk├Ż manu├íl chladni─Źky Gorenje NRM8182MX.

 

Posted in Testy a recenzie americk├Żch chladni─Źiek | Tagged , , ,

Leave a Reply

Va┼ía e-mailov├í adresa nebude zverejnen├í. Vy┼żadovan├ę polia s├║ ozna─Źen├ę *