Americk├í chladni─Źka BOSCH KAD90VI30 ÔÇô poh─żad spredu

Recenzia BOSCH KAD90VI30 ÔÇô elegantn├Ż dizajn a nemeck├í kvalita

Krátke zhrnutie

Pri americkej chladni─Źke BOSCH KAD90VI30 mi, aj vzh─żadom na cenu, ch├Żbali niektor├ę pokro─Źil├ę funkcie ako napr. nulov├í z├│na ─Źi z├ísuvka so samostatne nastavite─żnou teplotou. To v┼íak nepova┼żujem za z├ísadn├Ż nedostatok. Vytkn├║┼ą jej v┼íak mus├şm vy┼í┼íiu hlu─Źnost v├Żrobn├şka ─żadu, ktor├í m├┤┼że niekomu prek├í┼ża┼ą.

Naopak, chladni─Źka ma pote┼íila ─Źist├Żm dizajnom s kvalitnou povrchovou ├║pravou, v├Żkonn├Żm v├Żrobn├şkom ─żadu a n├şzkou spotrebou elektriny. Pochv├íli┼ą mus├şm aj skuto─Źne podrobn├Ż n├ívod na pou┼ż├şvanie, in┼ítal├íciu a ├║dr┼żbu.

 • T├║to chladni─Źku v├ím odpor├║─Źam, ak:
 • ┬ám├íte doma men┼íie deti,
 • ┬áh─żad├íte ├║sporn├ę spotrebi─Źe.
 • T├║to chladni─Źku v├ím neodpor├║─Źam, ak:
 • ┬áv├ím vad├ş hlu─Źnos┼ą chladni─Źky (napr. ak m├íte kuchy┼łu spojen├║ s ob├Żva─Źkou).

V├Żhody

 • + o ┼ítvrtinu ni┼ż┼íia spotreba energie ako pri konkuren─Źn├Żch modeloch
 • + elegantn├Ż dizajn v matnej nerezovej ├║prave

Nev├Żhody

 • – hlu─Źn├Ż v├Żrobn├şk ─żadu
 • – vzh─żadom na cenu by som ─Źakal viac funkci├ş

Hodnotenie BOSCH KAD90VI30
Dizajn a vyhotovenie 4 z 5      
Vn├║torn├ę vybavenie 3,5 z 5 ┬á┬á┬á┬á┬á
Funkcie 4 z 5      
Hlu─Źnos┼ą a spotreba energie 4 z 5 ┬á┬á┬á┬á┬á
Celkov├ę hodnotenie (aritmetick├Ż priemer) 3,875 z 5 ┬á┬á┬á┬á┬á

BOSCH KAD90VI30 cena a ─Ćal┼íie parametre v e-shopoch:
Alza.sk Pozrie┼ą na e-shope
Andreashop.sk Pozrie┼ą na e-shope
TPD.sk Pozrie┼ą na e-shope
E-spotrebice.sk Pozrie┼ą na e-shope
Ak sa v├ím v e-shope nezobraz├ş str├ínka s dan├Żm produktom (pr├şstup odmietnut├Ż), produkt nie je dostupn├Ż.

Michal Toma ÔÇô autor recenzie

Recenziu pripravil: Michal Toma
T├║to recenziu som pre v├ís pripravil na z├íklade mojich dlhoro─Źn├Żch sk├║senost├ş s opravami a v├Żrobou elektronick├Żch zariaden├ş a na z├íklade sk├║senost├ş mojich priate─żov, ktor├ş sa zaoberaj├║ servisom elektrospotrebi─Źov.. Elektronike sa venujem u┼ż odmali─Źka, kedy som rozoberal r├┤zne zariadenia, aby som zistil, ako funguj├║. Nesk├┤r som za─Źal kon┼ítruova┼ą svoje vlastn├ę obvody a opravova┼ą elektroniku mojim zn├ímym. Okrem toho sa im sna┼ż├şm poradi┼ą s v├Żberom elektrospotrebi─Źov a zariaden├ş do dom├ícnosti a prispievam tie┼ż do nieko─żk├Żch online magaz├şnov, ktor├ę sa venuj├║ elektroin┼ítal├íci├ím, elektronike a smart technol├│gi├ím.


Celá recenzia BOSCH KAD90VI30

Dizajn a vyhotovenie BOSCH KAD90VI30

Americk├í chladni─Źka BOSCH KAD90VI30 je typu side by side. N├íjdete na nej teda dvoje dvere, z ktor├Żch ─żav├ę ukr├Żvaj├║ mraziacu a prav├ę chladiacu ─Źas┼ą, ktor├í je o nie─Źo ┼íir┼íia.

Dizajn je pomerne jednoduch├Ż, bez v├Żrazn├Żch ru┼íiv├Żch prvkov. P├í─Źila sa mi nerezov├í povrchov├í ├║prava, ktor├í je v tomto pr├şpade matn├í, ─Źo pom├íha tomu, aby na dver├ích neost├ívali odtla─Źky prstov. Samozrejme, sem tam sa nejak├Ż vyskytne, ale chladni─Źku nebudete musie┼ą le┼íti┼ą tak ─Źasto ako leskl├ę modely.

Americk├í chladni─Źka BOSCH KAD90VI30 ÔÇô poh─żad spredu
V├Żrobca stavil v pr├şpade chladni─Źky BOSCH KAD90VI30 na klasiku v podobe matn├ęho nerezu

V├Żrobcu mus├şm pochv├íli┼ą za to, ┼że chladni─Źku vybavil ┼ítyrmi kolieskami, v─Ćaka ─Źomu je manipul├ícia s ┼łou jednoduch┼íia. Predsa len, pri hmotnosti 113 kg nejde o ┼żiadneho ÔÇ×drobcaÔÇť. Objemom chladiaceho priestoru 370 l a mraziaceho priestoru 163 l patr├ş chladni─Źka KAD90VI30 medzi priemer.

Palec nahor by som dal aj za vysok├ę rukov├Ąte, v─Ćaka ktor├Żm sa deti obsl├║┼żia sam├ę a nebudete im musie┼ą chladni─Źku otv├íra┼ą, ke─Ć si bud├║ chcie┼ą vybra┼ą svoje ob─ż├║ben├ę potraviny. P├í─Źili sa mi aj strieborn├ę dekora─Źn├ę li┼íty na plastov├Żch poli─Źk├ích a boxoch, v─Ćaka ktor├Żm nebol vn├║torn├Ż priestor tak├Ż f├ídny ako pri in├Żch chladni─Źk├ích.

Hodnotenie za dizajn a vyhotovenie: 4 z 5

Americk├í chladni─Źka BOSCH KAD90VI30 ÔÇô rozmery pre in┼ítal├íciu
Dvere chladni─Źky mus├şte otvori┼ą na min. 145 ┬░, aby ste mohli vytiahnu┼ą z├ísuvky. Myslite na to pri in┼ítal├ícii.

Vn├║torn├Ż priestor BOSCH KAD90VI30

Chladiaci priestor v klasickom usporiadan├ş

Aj vn├║torn├Ż priestor side by side chladni─Źky BOSCH KAD90VI30 je roz─Źlenen├Ż podobne ako pri in├Żch modeloch tohto typu. Vo vrchnej ─Źasti chladiaceho priestoru n├íjdete ventil├ítor a miesto pre vodn├Ż filter pre v├Żrobn├şk ─żadu, pod nimi zase 4 police z tvrden├ęho skla. ┼Żia─ż, police v americkej chladni─Źke BOSCH KAD90VI30 nie s├║ v├Ż┼íkovo nastavite─żn├ę a ch├Żba aj dr┼żiak na v├şnov├ę f─ża┼íe.

V spodnej ─Źasti si na┼íli priestor 2 plastov├ę boxy na ovocie, resp. zeleninu. Boxy nemaj├║ samostatn├ę regulovate─żn├║ teplotu ani netvoria tzv. nulov├║ z├│nu s extra n├şzkou teplotou pre uchovanie m├Ąsa ─Źi r├Żb ako je to pri niektor├Żch konkuren─Źn├Żch modeloch. Vyu┼żijete ich teda skuto─Źne najm├Ą na ovocie a zeleninu, v├Żrobca ich v┼íak vybavil ─Źlenit├Żm dnom, v─Ćaka ktor├ęmu sa na dne nebud├║ tvori┼ą ml├í─Źky zo skondenzovanej vlhkosti z ─Źerstvo umyt├ęho ovocia.

Vo dver├ích chladiaceho priestoru n├íjdete 4 otvoren├ę a 1 uzatv├írate─żn├║ plastov├║ priehradku. Priestor dver├ş mi pr├şde vyu┼żit├Ż neefekt├şvne, priv├ştal by som o jednu poli─Źku viac.

Americk├í chladni─Źka BOSCH KAD90VI30 ÔÇô poh─żad do otvorenej chladni─Źky
Vn├║torn├Ż priestor chladni─Źky BOSCH KAD90VI30 je roz─Źlenen├Ż podobne ako pri in├Żch modeloch side by side chladni─Źiek.

Mraziaca ─Źas┼ą s iba troma policami

Vrchn├Ż priestor v mraziacej ─Źasti zaber├í pomerne robustn├Ż v├Żrobn├şk ─żadu. Pod n├şm n├íjdete 3 police z tvrden├ęho skla a 2 men┼íie plastov├ę boxy.

Dvere s├║ vybaven├ę 4 mal├Żmi plastov├Żmi poli─Źkami, pri ukladan├ş potrav├şn si v┼íak dajte pozor. Teplota vo vrchnej a spodnej poli─Źke je vy┼í┼íia, trieda mrazenia tu dosahuje 2 hviezdi─Źky a tieto poli─Źky by ste teda nemali vyu┼żi┼ą na dlhodob├ę uchov├ívanie mrazen├Żch potrav├şn.

 

Americk├í chladni─Źka BOSCH KAD90VI30 ÔÇô detail ÔÇ×dvojhviezdi─Źkov├ŻchÔÇť poli─Źiek na dver├ích chladiaceho priestoru
Vrchn├í a spodn├í poli─Źka vo dver├ích mraziaceho priestoru m├í vy┼í┼íiu teplotu, nehodia sa pre dlhodob├ę uchov├ívanie mrazen├Żch potrav├şn.

Vo vn├║tri mraziaceho priestoru aj v jeho dver├ích zaberie ur─Źit├║ nemal├║ ─Źas┼ą priestoru v├Żrobn├şk, resp. v├Żdajn├şk ─żadu.

 

Hodnotenie za vn├║torn├Ż priestor: 3,5 z 5

V├Żbava a funkcie BOSCH KAD90VI30

MultiAirflow zaru─Ź├ş rovnomern├║ teplotu a chladni─Źku i mrazni─Źku bez n├ímrazy

Pri americk├Żch chladni─Źk├ích je ┼ítandardnom bezn├ímrazov├Ż syst├ęm. Rovnak├ę je to aj v pr├şpade modelu BOSCH KAD90VI30, pri─Źom v├Żrobca naz├Żva t├║to funkciu Multi Airflow. Ide v podstate o n├║ten├║ cirkul├íciu vzduchu, ktor├║ m├í na starosti ventil├ítor a ktor├í pom├íha udr┼ża┼ą rovnak├║ teplotu a vlhkos┼ą vo v┼íetk├Żch ─Źastiach chladni─Źky. To podstatn├ę v┼íak je, ┼że chladni─Źku ani mrazni─Źku nebudete musie┼ą odmrazova┼ą.

Americk├í chladni─Źka BOSCH KAD90VI30 ÔÇô syst├ęm Multi AirFlow
Syst├ęm Multi Aiflow pom├íha udr┼ża┼ą rovnomern├║ teplotu a vlhkos┼ą v ka┼żdom k├║te chladni─Źky BOSCH KAD90VI30.

Pozrite si na videu, ako funguje technol├│gia Multi Airflow (na videu je in├Ż model chladni─Źky s niektor├Żmi funkciami navy┼íe, av┼íak s rovnakou technol├│giou Multi Airflow):

Za vynikaj├║cu pova┼żujem funkciu FreshSense, ktor├í sleduje teplotu okolia chladni─Źky a prisp├┤sobuje jej intenzitu chladenia. V─Ćaka tomu udr┼ż├ş st├ílu teplotu vo vn├║tri chladni─Źky ─Źi u┼ż je leto, zima a ─Źi je chladni─Źka umiestnen├í v tieni alebo na slnku.

Teplotu chladni─Źky ─Źi m├┤┼żete nastavi┼ą v rozsahu 2 a┼ż 8 ┬░C, ak chcete udr┼ża┼ą potraviny ─Źo najdlh┼íie ─Źerstv├ę, ide├ílna je teplota 4 ┬░C. Teplotu mrazni─Źky m├┤┼żete nastavi┼ą v rozmedz├ş -16 a┼ż -22 ┬░C, pre dlhodob├ę skladovanie mrazen├Żch potrav├şn potrebujete -18 ┬░C.

Ak sa chyst├íte na v├Ą─Ź┼í├ş n├íkup potrav├şn, budete m├┤c┼ą vyu┼żi┼ą funkciu r├Żchleho mrazenia a chladenia, ktor├í zn├ş┼żi teplotu v chladni─Źke na 2 ┬░C. Zn├ş┼żi sa t├Żm ┼íanca, ┼że sa v├ím potraviny citliv├ę na teplo pokazia. Funkcia sa po 6 h automaticky vypne.

Mraziaca kapacita americkej chladni─Źky BOSCH KAD90VI30 je 11 kg/24 h, ─Źo je sk├┤r priemern├í hodnota. Ide├ílnu teplotu pre skladovanie potrav├şn dok├í┼że chladni─Źka uchova┼ą iba 4 h po v├Żpadku elektriny, ─Źo je dos┼ą m├ílo, in├ę americk├ę chladni─Źky pon├║kaj├║ aj 10 h a viac.

Americk├í chladni─Źka BOSCH KAD90VI30 ÔÇô senzor teploty Fresh Sense
Syst├ęm Fresh Sense s presn├Ż teplotn├Żm senzorom zabr├íni prudk├Żm zmen├ím teploty vo vn├║tri chladni─Źky BOSCH KAD90VI30 (ilustra─Źn├í fotografia, poch├ídza z in├ęho modelu chladni─Źky).

V├Żrobn├şk ─żadu by mohol by┼ą tich┼í├ş

Aj tento model je vybaven├Ż v├Żrobn├şkom ─żadu. Ten v├ím okrem ─żadov├Żch kociek vyrob├ş aj ─żadov├║ dr┼ą a chladen├║ vodu. Dok├í┼że vyrobi┼ą 0,9 kg ─żadu za 24 h, ─Źo zodpoved├í cca 140 kock├ím ÔÇô mysl├şm si, ┼że pre v├Ą─Ź┼íinu dom├ícnost├ş to bude viac ne┼ż dos┼ą. Nap├║┼í┼ąanie chladenej vody v┼íak trv├í dos┼ą dlho.

V├Ż─Źitku m├ím k hlu─Źnosti v├Żrobn├şka, hluk sp├┤sobuj├║ najm├Ą padaj├║ce kocky, po─Źu┼ą ho v┼íak po─Źas cel├ęho procesu v├Żroby.

Naopak, oce┼łujem funkciu detsk├ęho z├ímku, ktor├í uzamkne v├Żrobn├şk ─żadu i ovl├ídac├ş panel naraz. Deti v├ím teda v kuchyni nesp├┤sobia potopu a citliv├Ż dotykov├Ż displej bude chr├ínen├Ż vo─Źi nechcen├Żm zmen├ím nastaven├ş. Niektor├ę konkuren─Źn├ę americk├ę chladni─Źky v┼íak maj├║ v├Żrobn├şk ─żadu a ovl├ídac├ş panel uzamykate─żn├Ż samostatne, ─Źo pova┼żujem za lep┼íie rie┼íenie, v tomto pr├şpade si to v┼íak v├Żrobca zjednodu┼íil.

Americk├í chladni─Źka BOSCH KAD90VI30 ÔÇô v├Żdajn├şk ─żadu
Samozrejmos┼ąou v pr├şpade chladni─Źky BOSCH KAD90VI30 je v├Żdajn├şk ─żadu a chladenej vody.

Aby v├Żrobn├şk fungoval, mus├şte chladni─Źku pripoji┼ą na vodovod, ─Źo vy┼żaduje zru─Źnej┼íieho dom├íceho majstra. V balen├ş n├íjdete na pripojenie pr├şvodn├║ hadicu aj vodn├Ż filter. Chladni─Źka odpo─Ź├ştava jeho ┼żivotnos┼ą, ktor├í je v├Żrobcom udan├í na dobu 6 mesiacov. Samozrejme, ak v├Żrobn├şk nepou┼ż├şvate alebo nem├íte pr├şli┼í tvrd├║ vodu, m├┤┼żete po─Ź├ştadlo tla─Źidlom zresetova┼ą a filter vymeni┼ą nesk├┤r. Oceni┼ą mus├şm jednoduchos┼ą v├Żmeny filtra, priehradku na┼ł n├íjdete v chladiacom priestore (─Źo m├í aj nev├Żhodu, ke─Ć┼że ste tak ukr├íten├ş o p├ír litrov objemu).

Ovládanie dotykom

Ovl├ídanie zabezpe─Źuje ovl├ídac├ş panel s dos┼ą citliv├Żmi dotykov├Żmi tla─Źidlami. Inform├íciu o teplot├ích a prev├ídzkov├Żch stavoch v├ím poskytn├║ LED displeje a podsvieten├ę ikony ovl├ídania. Displej sa automaticky prep├şna do ├║sporn├ęho re┼żimu, v ktorom svieti slab┼íie, aby nep├┤sobil ru┼íivo.

Americk├í chladni─Źka BOSCH KAD90VI30 ÔÇô ovl├ídac├ş panel
Ovl├ídac├ş panel tvor├ş v pr├şpade chladni─Źky BOSCH KAD90VI30 jeden celok s v├Żdajn├şkom ─żadu.

U┼ż ┼ítandardom je ├║sporn├ę a bez├║dr┼żbov├ę LED osvetlenie, ako pr├şjemn├Ż bonus vn├şmam funkcie alarmu otvoren├Żch dver├ş a alarmu vysokej teploty.

Hodnotenie za v├Żbavu a funkcie: 4 z 5

Hlu─Źnos┼ą a spotreba energie BOSCH KAD90VI30

Hlu─Źnos┼ą chladni─Źky BOSCH KAD90VI30 dosahuje 41 dB, ─Źo je priemern├í hodnota. Chladni─Źka je subjekt├şvne pomerne tich├í, ak si odmysl├şm u┼ż spomenut├Ż v├Żrobn├şk ─żadu, pri ktorom po─Źu┼ą vykl├ípanie hotov├Żch ─żadov├Żch kociek do z├ísobn├şka i nap├║┼í┼ąanie vody.

Spotreba energie sa pohybuje na ├║rovni 341 kWh za rok, ─Źo je vzh─żadom na objem chladni─Źky vynikaj├║ca hodnota, ktor├í ju rad├ş do energetickej triedy A++. Pre porovnanie, niektor├ę konkuren─Źn├ę americk├ę chladni─Źky dosahuj├║ aj o 100 kWh ro─Źne viac.

Hodnotenie za hlu─Źnos┼ą a spotrebu energie: 4 z 5

Americk├í chladni─Źka BOSCH KAD90VI30 ÔÇô energetick├Ż ┼ít├ştok
Americk├í chladni─Źka BOSCH KAD90VI30 patr├ş z h─żadiska hlu─Źnosti medzi priemer, je v┼íak dos┼ą ├║sporn├í.

V├Żhody

 • + o ┼ítvrtinu ni┼ż┼íia spotreba energie ako pri konkuren─Źn├Żch modeloch
 • + elegantn├Ż dizajn v matnej nerezovej ├║prave

Nev├Żhody

 • – hlu─Źn├Ż v├Żrobn├şk ─żadu
 • – vzh─żadom na cenu by som ─Źakal viac funkci├ş

Z├íkladn├ę parametre BOSCH KAD90VI30

V├Żrobca BOSCH
Model KAD90VI30
Farba nerez
Typ chladni─Źky side by side
Objem chladiacej ─Źasti 370 l
Objem mraziacej ─Źasti 163 l
Ro─Źn├í spotreba energie 341 kWh
Energetická trieda A++
Hlu─Źnos┼ą 41 dB
Mraziaci v├Żkon 11 kg / 24 h
Akumula─Źn├í doba pri v├Żpadku elektriny 4 h
V├Żrobn├şk ─żadu ├íno
V├Żdajn├şk chladenej vody ├íno
Pripojenie na vodovod áno
Beznámrazová technológia áno
Ionizátor nie
Displej áno
Nulová zóna nie
─Äal┼íie funkcie r├Żchle mrazenie, r├Żchle chladenie, alarm otvoren├Żch dver├ş, alarm vysokej teploty, FreshSense pre stabiln├║ teplotu, LED osvetlenie, detsk├í poistka ovl├ídania
Rozmery (┼í ├Ś v ├Ś h) 91 ├Ś 177 ├Ś 72 cm
Hmotnos┼ą 113,2 kg
Orienta─Źn├í cena v e-shopoch (m├┤┼że sa ─Źasom meni┼ą) 1380,00 eur

Z├ívere─Źn├ę zhodnotenie

Pri americkej chladni─Źke BOSCH KAD90VI30 mi, aj vzh─żadom na cenu, ch├Żbali niektor├ę pokro─Źil├ę funkcie ako napr. nulov├í z├│na ─Źi z├ísuvka so samostatne nastavite─żnou teplotou. To v┼íak nepova┼żujem za z├ísadn├Ż nedostatok. Vytkn├║┼ą jej v┼íak mus├şm vy┼í┼íiu hlu─Źnost v├Żrobn├şka ─żadu, ktor├í m├┤┼że niekomu prek├í┼ża┼ą.

Naopak, chladni─Źka ma pote┼íila ─Źist├Żm dizajnom s kvalitnou povrchovou ├║pravou, v├Żkonn├Żm v├Żrobn├şkom ─żadu a n├şzkou spotrebou elektriny. Pochv├íli┼ą mus├şm aj skuto─Źne podrobn├Ż n├ívod na pou┼ż├şvanie, in┼ítal├íciu a ├║dr┼żbu.

 • T├║to chladni─Źku v├ím odpor├║─Źam, ak:
 • ┬ám├íte doma men┼íie deti,
 • ┬áh─żad├íte ├║sporn├ę spotrebi─Źe.
 • T├║to chladni─Źku v├ím neodpor├║─Źam, ak:
 • ┬áv├ím vad├ş hlu─Źnos┼ą chladni─Źky (napr. ak m├íte kuchy┼łu spojen├║ s ob├Żva─Źkou).

Hodnotenie BOSCH KAD90VI30
Dizajn a vyhotovenie 4 z 5      
Vn├║torn├ę vybavenie 3,5 z 5 ┬á┬á┬á┬á┬á
Funkcie 4 z 5      
Hlu─Źnos┼ą a spotreba energie 4 z 5 ┬á┬á┬á┬á┬á
Celkov├ę hodnotenie (aritmetick├Ż priemer) 3,875 z 5 ┬á┬á┬á┬á┬á

BOSCH KAD90VI30 cena a ─Ćal┼íie parametre v e-shopoch:
Alza.sk Pozrie┼ą na e-shope
Andreashop.sk Pozrie┼ą na e-shope
TPD.sk Pozrie┼ą na e-shope
E-spotrebice.sk Pozrie┼ą na e-shope
Ak sa v├ím v e-shope nezobraz├ş str├ínka s dan├Żm produktom (pr├şstup odmietnut├Ż), produkt nie je dostupn├Ż.

N├ívod na pou┼żitie BOSCH KAD90VI30

Stiahnite si u┼ż├şvate─żsk├Ż manu├íl chladni─Źky BOSCH KAD90VI30.

Posted in Testy a recenzie americk├Żch chladni─Źiek | Tagged , , , ,

Leave a Reply

Va┼ía e-mailov├í adresa nebude zverejnen├í. Vy┼żadovan├ę polia s├║ ozna─Źen├ę *